Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Roma izvrstno začela, a po izključitvi Vermaelna le stežka rešila remi v Portu, za 1:1 poskrbel Andre Silva

Porto, 17. 08. 2016 22.38 |

Nogometaši Porta in Rome so se na prvi tekmi play-offa kvalifikacij Lige prvakov razšli z neodločenim izidom (1:1). Italijani so v vodstvo prišli po avtogolu Felipeja, končnih 1:1 pa je iz enajstmetrovke postavil Andre Miguel Valente Silva. Povratna tekma bo v torek v Rimu.

Vrhunci tekme Porto - Roma

Roma je tekmo pričela nekoliko bolj podjetno in se že v tretji minuti prek Mohameda Salah znašla v lepi priložnosti, a ga je obramba Porta še dovolj ovirala, da do resnično nevarnega strela egiptovski napadalec ni prišel. Prav Salah je z roba kazenskega prostora poskusil pet minut kasneje, a meril za kakšen meter mimo vrat Ikerja Casillasa. In prav izkušeni Casillas si je v 13. minuti privoščil veliko napako - izpustil je že ulovljeno žogo -, po kateri se je do žoge dokopal napadalec Rome Edin Džeko, ki se je sam znašel pred vrati Porta, a je žogo z golove črte odbil brazilski branilec Alex Nicolao Telles. Nekdanji vratar Real Madrida se je za napako oddolžil v 17. minuti, ko je ukrotil močen strel Juana Jesusa, ki je poskusil s kakšnih 17 metrov, a meril preveč po sredini vrat. Roma je vodstvo le dočakala v 21. minuti, ko so si Portugalci po izvajanju kota Rimljanov zadetek zabili kar sami - natančneje brazilski branilec Felipe, od katerega se je žoga odbila od noge za hrbet Casillasa. Porto bi skorajda ekspresno lahko prišel do izenačenja, ko se je že v naslednjem napadu v kazenskem prostoru Rome do strela dokopal Andre Miguel Valente Silva, a je njegov poskus ubranil brazilski čuvaj mreže Allison Becker. Roma bi v izteku 26. minute lahko povišala svoje vodstvo, a se je španski vratar Casillas izkazal z dvema obrambama. Sprva je preprečil zadetek Salahu, nato pa še Radji Nainggolanu, ki je silovito sprožil z roba kazenskega prostora. Šok za Romo je prišel slabih pet minut pred koncem prvega polčasa, ko je osrednji branilec Thomas Vermaelen storil prekršek za drugi rumeni karton in moral predčasno pod prho. Žrtev rdečega kartona je bil napadalec Diego Perotti, namesto katerega je vstopil branilec Emerson. Prvi polčas se je zaključil z vodstvom Rome z 1:0.

Casillas je v prvem polčasu storil veliko napako, ki je ostala nekaznovana, ob zadetku pa je bil nemočen. FOTO: AP

Drugi polčas se je za domačine v Portu skorajda začel sanjsko – v 50. minuti je mrežo Rome zatresel Španec Adrian. Glavni sodnik je najprej zadetek priznal, a je po posvetu s stranskim sodnikom zadetek razveljavil, tako da so Portugalci ostali brez izenačenja. Navijači so odločitev Björna Kuipersa pospremili z glasnimi žvižgi, počasni posnetek pa je pokazal, da se je Nizozemec odločil pravilno. Krasno priložnost za izenačenje je v 52. minuti imel Andre Silva, ki pa je z glavo meril mimo Rominih vrat. V 59. minuti je Telles z velike razdalje skušal presenetiti mladega brazilskega vratarja, a je Alisson bil zbran in žogo odbil iz kot. Prav iz tega kota je prišlo do igre z roko rezervista Emersona, Kuipers je nemudoma pokazal na belo točko. Andre Silva je enajstmetrovko izvedel mojstrsko in rutinirano izenačil na 1:1. V 81. minuti je Portov vezist Otavinho po lepem utekanju prišel do strela z glavo z neposredne bližine Rominih vrat, a sprožil prešibko, da bi resneje ogrozil zbranega Alissona. Porto je še naprej pritiskal, medtem ko se je Roma v zadnjih minutah tekme vse bolj zapirala. V zadnjih sekundah tekme je s prostega strela z leve strani s kakšnih 22 metrov poskusil še Nainggolan, a s plasiranim strelom meril preveč po sredini vrat, tako da je Casillas žogo uspel ujeti. Na koncu je na semaforju stadiona Dragao pisalo 1:1. V torek sledil povratna tekma v Rimu.