Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Kamplu reprezentančni počitek dobro del: Slovenec odločil derbi s Tottenhamom

London, 02. 11. 2016 22.18 |

Nogometaši Bayerja so v derbiju četrtega kroga skupinskega dela Lige prvakov premagali zasedbo Tottenhama na slovitem londonskem Wembleyju (0:1). Edini zadetek na tekmi je zabil slovenski reprezentant Kevin Kampl v 65. minuti. Spomnimo: Kampl je izpustil zadnjo reprezentančno akcijo Slovenije zaradi preutrujenosti in s tem precej razburil slovensko nogometno javnost.

• Vrhunci tekme Tottenham - Bayer
    02:47
    Vrhunci tekme Tottenham - Bayer
  • Gol Kevina Kampla na tekmi s Tottenhamom
    00:47
    Gol Kevina Kampla na tekmi s Tottenhamom

Prvi so resneje pritisnili gostje iz Leverkusna, a do pravega strela v pravi mali ofenzivi na angleška vrata v četrti minuti tekme niso prišli. Prvi so resneje pritisnili gostje iz Leverkusna, a do pravega strela v pravi mali ofenzivi na angleška vrata v četrti minuti tekme niso prišli. Tottenham, ki je zaigral brez poškodovanega Harryja Kanea, je uvodoma prežal na protinapade, v katerih je v uvodnih 15 minutah manjkala dobra zaključna podaja. Domačini so bili še najbolj nevarni v 22. minuti, ko je z desne strani podajal Moussa Sissoko, nemški vratar Bernd Leno pa je žogo izpustil iz rok, a do zaključnega strela ostroge niso prišle. V 30. minuti je bil domači strateg Maurico Pochettino primoran storiti prvo menjavo, saj se je poškodovam Mousa Dembele, namesto katerega je vstopil Vincent Janssen. v 33. minuti pa je sledil prvi strel v okvir vrat katerega koli moštva - Christian Eriksen je neoviran sprožil s kakšnih 25 metrov, a meril preveč po sredini vrat, tako da je Leno brez večjih težav žogo uspel odbiti. Krasno priložnost za vodstvo Bayerja pa je iz rok izpustil Chicharito. Mehiški napadalec se je kar naekrat sam znašel na 11 metrih, a zadel enega od branilcev Tottenhama, tako da je žoga švignila mimo leve vratnice vratarja Huga Llorisa,  tako da se je prvi polčas zaključil z nogometno najbolj nepriljubljenim izidom 0:0.

Kampl je z navijači takole proslavil zadetek na Wembleyju.
Kampl je z navijači takole proslavil zadetek na Wembleyju. FOTO: AP

V izteku 48. minute je sledila izjemnio nevarna akcija Tottenhama. Dele Alli je padel na robu kazenskega prostora ob Ömerju Topraku, a je glavni sodnik tekme Jonas Eriksson ocenil, da ni šlo za prekršek. Nato pa je sledil še nevaren poskus rezervista Eriksena, a je žoga švignila slabega pol metra mimo vrat Leverkusna. Klye Walker je pokazal, kako hiter je, v 60. minuti, ko je prešprintal celotno obrambo Bayerja, nato pa skušal podati Janssenu, a je bil ta predaleč žogi, Walkerjeva podaja pa se je izkazala za zelo nevarno, saj je žoga švignila kakšnega pol metra mimo Bayerjevih vrat. Na drugi strani je nemudoma odgovoril Chicharito s strelom s kakšnih 12 metrov, a se je z obrambo na golovi črti izkazal vratar Lloris. Prvi zadetek na tekmi pa je zabil slovenski reprezentant Kevin Kampl. Ta je v akciji za zadetek sprva domiselno podal, nato pa po odbiti žogi po strelu njegovega soigralca Charlesa Aranguiza bil na pravem mestu in z neposredne bližine potisnil žogo za hrbet Llorisa za vodstvo Bayerja z 1:0. Odgovor Tottenhama je prišel v 83. minuti, ko je s prostega strela poskusil Eric Dier in z močnim strelom stresel okvir vrat Bayerja. Sledil je še poskus Bena Davisa, ki je s kakšnih 23 metrov meril za dobrega pol metra mimo Lenovih vrat. V 85. minuti je zelenico moral zapustiti strelec prvega zadetka Kampl, ki se je poškodoval. Namesto njega je v igro vstopil njegov soimenjak Kevin Volland. Tottenham je poskušal priti do zadetka, a na koncu se mu ni izšlo, tako da so se prve zmage v letošnjem skupinskem delu Lige prvakov veselili nogometaši iz Leverkusna. Ti so z zmago skočili na drugo mesto skupine E (6 točk), kjer vodi Monaco z osmimi točkami, Tottenham pa je s štirimi na tretjem mestu.