Liga prvakov

Atene, 16. 08. 2017 20.15 |

Poleg mariborske tekme v Izraelu so bile na sporedu še štiri tekme v odločilnem krogu kvalifikacij za preboj v skupinski del Lige prvakov. Kekova Rijeka je gostovala v Atenah pri Olympiakosu in vodila z 0:1, gostitelji pa so na koncu zmagali z 2:1, drugi gol so dosegli v sodnikovem podaljšku.

Največ golov je padlo na tekmi v Glasgowu, kar 5:0 je bilo za Celtic proti kazahstanski Astani. Dva so gostitelji dosegli v prvem, še tri pa v drugem polčasu. Napoli je bil z 2:0 boljši od Nice, drugega je dosegel Jorginho iz enajstmetrovke. V 79. minuti sta dva igralca Nice dobila rdeči karton, a se izid ni več spremenil. Turški Basaksehir je izgubil proti španski Sevilli z 1:2, gol za zmago je v 84. minuti dosegel Ben Yedder, to je bila edina zmaga gostujočega moštva na torkovih kvalifikacijskih tekmah.

Rijeka je gostovala v Atenah pri Olympiakosu in dolgo je varovancem Matjaža Keka dobro kazalo. V 42. minuti so povedli z golom Heberja, v drugem polčasu pa so gostitelji dosegli dva gola in zmagali. Uspešna sta bila Odjidja-Ofoe v 66. minuti, v sodnikovem podaljšku pa je zmago Grkom zagotovil Romao. Gol je dosegel, ko je Rijeka igrala le z deseterico, saj je bil v 83. minuti izključen Žuta (dva rumena kartona).