Liga prvakov

Dunaj, 19. 08. 2015 21.46 |

Odigrana je bila še druga polovica prvih tekem četrtega predkroga kvalifikacij za Ligo prvakov. Slovenski napadalec Robert Berič je z dunajskim Rapidom pred povratnim srečanjem v težkem položaju, Šahtar si je na prvi tekmi v avstrijski prestolnici priigral lepo prednost (0:1).

Vrhunci dvoboja Skenderbeu – Dinamo Zagreb
Robert Berič bo v Ukrajini lovil rezultatski zaostanek.
Robert Berič bo v Ukrajini lovil rezultatski zaostanek. FOTO: Reuters

Za Slovence najzanimivejši obračun se je odvijal na Dunaju, kjer je Rapid našega Roberta Beriča gostil favorizirani Šahtar Doneck. Ukrajinci so v Avstriji gostovali šele tretjič, po dveh porazih so bili tokrat uspešnejši in v Ukrajino potujejo z ugodnim rezultatom (0:1). Šahtar je povedel v zaključku prvega polčasa, z natančnim strelom je od vratnice mrežo zatresel Marlos. Berič ni imel svojega dne, že v osmi minuti je za udarec s komolcem prejel rumeni karton.

Celtic ima pred povratno tekmo na Švedskem gol prednosti.
Celtic ima pred povratno tekmo na Švedskem gol prednosti. FOTO: Reuters

Albanski Skenderbeu je že z uvrstitvijo v četrti predkrog kvalifikacij poskrbel za veliko presenečenje in največji uspeh albanskega klubskega nogometa. Proti Dinamo Zagrebu so se Albanci dobro upirali in celo povedli, a so jim v zaključku tekme pošle moči, Hrvatom je zmago v tretji minuti sodniškega dodatka priboril Josip Pivarić (1:2). Basel in Maccabi Tel Aviv sta se v zelo razburljivi tekmi razšla brez zmagovalca (2:2), Švicarji so v 88. minuti po golu Breela Embola prišli do vodstva z 2:1, a so hladen tuš doživeli v zadnji minuti podaljška, junak za Izraelce je bil Eran Zahavi. Na povsem razmočenem terenu v Glasgowu je Celtic proti Malmu že po vsega desetih minutah vodil z 2:0, v nadaljevanju je Švedom ugodnejši rezultat z dvema goloma prinesel Jo Inge Berget (3:2).