Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Oblak zablestel z ubranjeno enajstmetrovko za zmago Atletica, naliv krivec za odpoved tekme v Manchestru

Eindhoven, Manchester, 13. 09. 2016 22.46 |

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je ob zmagi Atletica nad PSV-jem (1:0) v Eindhovnu odigral ključno vlogo, potem ko je tik pred koncem prvega polčasa ubranil enajstmetrovko Andresu Guardadu. Tekma v Manchestru med tamkajšnjim Cityjem in gostujočo Borussio Mönchengladbach je bila zaradi močnega naliva prestavljena na sredo. Bayern s petardo odpravil Ruse iz Rostova.

Vrhunci tekme Bayern - Rostov

V ponovitvi lanskoletnega boja osmine finala je Atletico Madrid z 1:0 slavil na gostovanju v Eindhovnu in znova pokazal, da ostaja pravi strup za ekipo PSV-ja. Odločil je zadetek Saula Nigueza in obramba enajstmetrovke slovenskega vratarja Jana Oblaka. Varovance Diega Simeoneja je s pravcatim evrogolom v vodstvo v 43. minuti popeljal Niguez. Ta je z udarcem v slogu slovitega Stevea McManamana iz finala Lige prvakov 2000 (le s to razliko, da je udaril z levico) premagal nemočnega domačega čuvaja mreže Jeroena Zoeta. Domačini bi se lahko priključili še pred koncem prvega polčasa, saj so si priigrali enajstmetrovko, potem ko je Jose Maria Gimenez v kazenskem prostoru na tla spravil Luciana Narsingha. A tedaj je na sceno stopil slovenski čuvaj mreže v vratih Atletica Jan Oblak. Ta je s parado v slogu nekdanjega reprezentančnega kolega Samirja Handanovića ubranil poskus mehiškega vezista Andresa Guardada in poskrbel, da se je polčas končal z vodstvom Špancev z 1:0. V drugem polčasu kljub močnem pritisku domačinov do spremembe izida ni prišlo in Atletico se je v značilnem slogu veselil prve zmage v novi sezoni Lige prvakov.

Bayern s petardo odpravil Rostov Mihe Mevlje
Nogometaši Bayerna so po pričakovanjih na domači areni Allianz visoko odpravili ruski Rostov. Ta se je v skupinski del Lige prvakov prebil s senzacionalno izločitvijo Ajaxa. Mrežo Rusov je načel Robert Lewandowski iz enajstmetrovke v 28. minuti, tik pred iztekom prvega polčasa pa je na 2:0 povišal Thomas Müller. Tretji in četrti zadetek je priskrbel 21-letni nemški vezist Joshua Kimmich, za petardo v mreži Rostova in končnih 5:0 pa je poskrbel Juan Bernat. Slovenski nogometaš Miha Mevlja je za rusko ekipo odigral celotno tekmo.

Mevlja (št. 23) je bil povsem nemočen z Rostovom v Münchnu.
Mevlja (št. 23) je bil povsem nemočen z Rostovom v Münchnu. FOTO: AP

Drugega slovenskega predstavnika v ligi Andraža Šporarja v drugi tekmi skupine A ni bilo niti na klopi Basla, njegova ekipa pa ni uspela ugnati nekdanjega kluba Romana Bezjaka, bolgarskega Ludogorca. Glede na to, da so Bolgari z golom Brazilca Jonathan Cafuja dolgo časa vodili, so lahko zadovoljni tudi s točko, ki jo jim je v 80. minuti zagotovil Renato Steffen.

V skupini B je Benfica doma z golom Argentinca Franca Cervija vse do 90. minute vodila proti Bešiktašu, a je Turkom z izenačujočim golom veselje prinesel Brazilec Anderson Talisca, Napoli pa je po zaostanku z 0:1 z dvema goloma Poljaka Arkadiusza Milika v gosteh strl Dinamo Kijev.

Zaradi naliva so morali tekmo v Manchestru odpovedati in prestaviti na sredo.
Zaradi naliva so morali tekmo v Manchestru odpovedati in prestaviti na sredo. FOTO: AP