Liga prvakov

Sporne odločitve na tekmi med Real Madridom in Bayernom skozi oči kontrolorja sojenja pri NZS

Ljubljana, 19. 04. 2017 20.36 |

V Bayernu so prepričani, da so Realu napredovanje v polfinale omogočili predvsem sodnik Viktor Kassai in njegovi pomočniki. Očitajo mu, da je spregledal prepovedan položaj pri kar dveh golih Ronalda in da je po krivem izključil Artura Vidala. Pripombe na sojenje so sicer letele tudi s strani galaktikov. Odločitve je pod drobnogled za nas vzel kontrolor sojenja pri NZS Žiga Dobrun.

KOMENTARJI (32)

MM?
20. 04. 2017 16.45
Trend, da se še malo vrnem na 48. minuto, ker mi včeraj ni uspelo odgovarjati. Tako Hamurabi kot Strel sta ti pravilno povedala. To ne gre matematično kot ves časa ponavlja zaslepljeni Alien. Od njega to sicer pričakujem, od tebe Trend, nikakor. Glej, morda bi po hitri (v 48 minuti) izključitvi Vidala, sodnik čakal na prvo možnost za kompenzacijo in bi npr. ob nekem manjšem prekršku Ronaldu dal rumenega, ko bi krilil, pa še drugega rumenega in bi bil izključen. In po tej logiki ne bi bilo nobenega njegovega gola. Če še bolj karikiram, recimo, da bi prvo žogo pred vrati Reala, sodnik narobe ocenil za golavt in ne kot, pa ravno iz tistega kota bi "sigurno" padel gol, ker vemo, da Nemci ne morejo dati iz igre, lahko pa dajo iz prekinitve. Saj vem, da razumeš, le priznati je težko.
Trend01
21. 04. 2017 08.11
+1
Ne govorim o tem. Govorim, da je sodnik takrat naredil prvo veliko napako. Če je ta napaka OK, so tudi ostale napake OK. Ali obratno. Kakor koli že. Poglej oceno tekme Nikoliča in Beusana, Prvi pravi, da penala ni bilo, drugi pravi, da je penal bil. A oba pravita, da je pri avtogolu Ramosa, Lewa v off-sideu in, da je vplival na igro. Torej, da je off-side bil. Če smem tudi jaz karikirat. Prišlo je do "butterfly" efekta. Akcija-reakcija. Torej, če sodnik ni piskal takrat za rumeni karton - OK. So šle stvari tako kot so šle. Nič hudega. Če bi piskal takrat za rumeni karton, bi šle stvari drugače. Tudi OK. Bi že takrat igrali z igralcem manj. V vsakem primeru je bila na koncu win-win situacija za Real. Ali je bil Ronaldo pri tistem golu v off-sideu? Ja. Je bil pri drugemu? Ja. Za mišjo dlako. In tisto sodnik ni mogel nikakor videti. Je bil Vidal neupravičeno izključen? Ja. V 84'. A lahko bi bil tudi že prej. Bi lahko izključil Casemira? Ja, tudi njega bi lahko izključil. A Kassai se je odločil, da je Vidal igral bolj grobo od Casemira. V vsakem primeru avtogola ne bi smelo biti. Tu so si enaki vsi analitiki. Vse ostalo je stvar presoje. No, pa drugega gola Ronalda tudi ne. A to tega ne bi prišlo, ker bi se tekma končala v rednem delu.
MM?
21. 04. 2017 15.45
Ta tvoj komentar je že precej boljši, a še vedno se obešaš na neko situacijo, ki je pogoj za drugo situacijo. To pri nogometu ne funkcionira tako. Sicer pa le sodnik ve, zakaj se je odločal tako kot se je, enako velja za avtogol. Je ocenil to kot podajo, je ocenil pasivni ofsajd, ker ni žoga prišla do soigralca? Ne vem? Je malo kradel Realu, potem pa še malo Bayernu? Ne vem? Se je zabaval ob tem? Nimam pojma? Morda je bil pa le slab sodnik, nič hudega hoteč. Če ne bi bilo avtogola, bi verjetno Bayern popolnoma pritisnil in Real zaigral bunker. Kaj bi bilo? Le Bog ve? En trenutek, psiha le enega posameznega igralca spreobrne potek v trenutku.
DELTA22
20. 04. 2017 14.12
+2
Barcelonina kazen je prišla, v polfinalu pa še Realova!
DELTA22
20. 04. 2017 14.09
+2
Vse skupaj v dveh tekmah in podaljških je časovno gledano Bayern eno tekmo odigral z igralcem majn, res jako napredovanje Reala!
alien8potnik
20. 04. 2017 09.45
-2
idiu3krasne
20. 04. 2017 13.39
+5
Bla bla...povozil jih je gol Ronalda ki ga nebi smelo bit...tekma bi šla v drugo smer.
DELTA22
20. 04. 2017 14.11
+2
Pozabil si na nepravično izključitev Vidala.
Erik432
20. 04. 2017 09.39
+3
nogometna mafija ... preveliki denarji se sučejo tu, da bi bilo kaj prepuščeno naključju
LAC
20. 04. 2017 08.56
+4
KONTROLOR??? ŽIGA DOBRUN? KAJ JE ON SODIL KOT NOGOMETNI SODNIK, DA LAHKO SEDAJ DAJE "STROKOVNE" OCENE? JA STRINJAM SE DA SO BILI SODNIKI KATASTROFALNI TODA NE MORE VSAK STROKOVNO KOMENTIRAT!
LAC
20. 04. 2017 09.02
+3
ENAKO VELJA TUDI ZA SODNIKE! SODIJO TISTI KI NISO NIKOLI IGRALI NOGOMETA. SAMI TEORETIKI ZATO PA JE TOLIKO NAPAK! BAJE SE JE MB MEDNARODNI SODNIK DO DVAJSETEGA LETA BAVIL Z KOŠARKO! ZMERAJ NEKE VEZE IN POZNANSTVA ZATO NE BO NAPREDKA V SOJENJU!
Ata_Smrk
20. 04. 2017 00.51
+0
reala v finalu izloci juve pa bo. nic bat... to bodo se nosovi dolgi...
laycan
20. 04. 2017 08.46
+0
hehe,lahko se že prej srečata,saj žreb odloča kdo s kom.itak da bo real dobil atletico,ali pa monaco,bodo že tako žrebal da bo za nas ralovce ugodno.saj se pa ve.pa Madžari bodo sodili,ker njih smo pa ja plačali da za real sodijo.
Kollerik
19. 04. 2017 22.53
-1
oh, da..realčki in njihov od včeraj naprej večni moment ljubezni do magyar piščalk.... z ljubeznijo zapisano med zvezde... :))
laycan
20. 04. 2017 08.54
+1
normalno,in še ti nekaj povem,real bo dobil v polfinalu monaco,in Madžari bodo spet sodili,saj pa so jih plačali,da sodijo tako kot morajo,za real.par tisoč forintov in to je to.in zlato žogo,spet dobi ronaldo,vem krivično ampak tako pač je.
20. 04. 2017 09.46
+0
no, torej, penala za bayern ne bi smelo biti. bilo bi 1:1 in rm bi napredoval brez podaljškov, v katerih je mrgolelo napak. kakorkoli obrnemo, bayern se ne bi uvrstil. kolerči, v prazno se razburjaš. kakorkoli obrnemo, a veš.
šmajser1
19. 04. 2017 22.47
-8
Nase nesposobneze sprasujete zs mnenje...hehehe...nasi sodniki so ko brezglave kure, lecejo sem pa tja,malo piskajo, malo ne, kdaj je roka v kazenskem se zdaj ne vejo....ne sprasevat nase nesposobneze prosim!
Paštašutar
19. 04. 2017 21.47
+2
Zanimivi so ti strokovnjaki,nas je reku da NI bilo penala in da NI bilo ofsajda pri drugem golu Bayerna,na HRTju pa Beusan da JE bil penal in da JE bil ofsajd !!! In kaj zdej,moce kdo med vami ve,kaj je prav in kaj ne ?!?!?!
DeBill
19. 04. 2017 21.50
+10
ni blo penala pa bil je ofsajd. tekma, ki so jo z napakami uničili sodniki. nogomet je zgubil.
TomažNovak
20. 04. 2017 08.22
+3
Pašta - ko je Beusan povedal, da je bilo sojenje proti PSG korektno, ste ga belosrajčniki pljuvali, zdaj pa je dober, a ne?
DeBill
19. 04. 2017 21.45
+11
rešitev - vidonadzor. če bi 10 x gledali po 1 min bi se tekma podaljšala največ za 10 min, pa realno za 5. Čas za osvežitev in boljšo igro. Pa saj folk plačuje da to gleda pa reklame, valjda bodo podaljšali, upam, hočem!
Ka pa mislis
19. 04. 2017 22.33
+6
RdečiKarton
20. 04. 2017 08.11
+3
Itak se povprečno na tekmo dejansko igra cca 40min. Vse ostalo so prekinitve...
laycan
20. 04. 2017 08.42
-1
ne igra se 45 minut,če so prekinitve pa da sodnik podaljšat tekmo,temu se reče sodniški podaljšek,ti izvedenec.to pomeni ko se valjajo minuto po tleh pač sodnik podaljša za minuto ali dve.
User513426
20. 04. 2017 16.33
+1
LAYCAN si ti igral kdaj fuzbal al nabijaš kar tja v en dan. se ti zavedaš kakšen bi potem moral biti dodatek če bi vse te "tvoje minute" seštel. Minuto ali dve saj se hecaš a ne. Malo poglej kakšno tekmo pa sam pri sebi seštevaj. Boš videl na kakšen dodatek k tekmi boš prišel
jas_Robot
20. 04. 2017 19.08
Jaz bi dal tako, da ima vsaka ekipa npr. 2x moznost pogledati posnetek na eni tekmi.kot pri tenisu nekaj takega.lp
Trend01
21. 04. 2017 08.14
3 ameriške TV družbe so uvedle video nadzor (testno). Tekma se bi zaradi tega v povprečju podaljšala za 3 minute. Jp, le za 3 minute.