Liverpool na krilih mladosti kot prvi v polfinale angleškega ligaškega pokala

Liverpool, 29. 11. 2016 22.47 |

Anfield je tokrat gostil četrtfinale angleškega ligaškega pokala, na katerem je v postavi blestel tudi Liverpoolov podmladek. Očitno je prihodnost kluba v dobrih rokah, saj se strateg Redsov Jürgen Klopp lahko zanese tudi na mlajše nogometne upe. Liverpool je z 2:0 premagal zasedbo Leeds Uniteda.

Strelec prvega gola Divock Origi.
Strelec prvega gola Divock Origi. FOTO: AP

Liverpool je postal prvi polfinalist Angleškega ligaškega nogometnega pokala, saj je z 2:0 ugnal drugoligaša Leeds United. Medtem ko se je prvi polčas končal brez zadetkov, si je rumeni karton po mnenju sodnika Andrea Marrinerja prislužil Senegalec Souleymane Doukar v dresu Leedsa. V drugem polčasu so Redsi vendarle uspeli žogo potisniti v gol nasprotnika - v 71. minuti je po podaji Trenta Alexandra-Arnolda zadel Divock Origi, pet minut kasneje pa po podaji Georginia Wijnalduma še mladi, komaj 17-letni Benjamin Woodburn. Slednji je danes vknjižil šele drugi nastop v rdečem dresu. Proti koncu tekme si je rumeni karton prislužil tudi Origi, vendar pa je bil ob menjavi deležen glasnega aplavza s tribun.

Liverpool - Leeds United 2:0 (0:0)