Celje, 10. 04. 2015 20.25 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
M.F./T.Š./STA/M.J.
35

Nogometaši NK Celja so pred domačimi gledalci doživeli hladen tuš. Na lokalnem derbiju jih je s 3:1 premagal velenjski Rudar. Maribor je v Kopru slavil s 4:1, Olimpija pa v Domžalah (0:1). Tekmi Zavrč in Gorica, ter Krka in Radomlje sta se končali z remijem.

Vrhunci tekme Zavrč - Gorica

Domžalski nogometaši so od prve minute zagospodarili na zelenici, igro preselili na stran Olimpije, kjer pa se je večina domačih napadov končala na robu kazenskega prostora. Viden je bil predvsem Brazilec Juninho, ki je sam nekajkrat skušal presenetiti Darka Brljaka, nekajkrat pa lepo razigral soigralce. Olimpija je čakala na svoje priložnosti in prvo dočakala v 26. minuti, ko je z več kot 20 metrov nevarno streljal Stjepan Babić, a je bil Nejc Vidmar na mestu in izplen je bil prvi kot na tekmi. Miha Zajc je prosti strel izvajal dvakrat, prvič se je živi zid Domžal prekmalu približal izvajalcu, v drugem pa je mojstrsko ugnal Vidmarja s strelom v vratarjev levi zgornji kot gola.

Varovanci Luke Elsnerja so klub zaostanku prevzeli pobudo na igrišču, a spet brez pravega zaključka. Nov hladen tuš pa so doživeli v 40. minuti, ko je Darko Zec po prekršku nad Andražem Šporarjem prejel rdeči karton in moral z igrišča. Že v sodnikovem podaljšku je bil v obetavnem protinapadu Andraž Šporar, Nejc Vidmar je bil pravočasno iz vrat in na robu kazenskega prostora, Šporar pa je pri tem skušal z odigranem padcem izsiliti 11-metrovko. Nogometaša sta se zagrabila in po prerivanju prislužila vsak svoj rumeni karton. Domžalčani se niso predali, kar je dalo Olimpijinim napadalcem, predvsem Šporarju, precej prostora, da so stalno pretili z višanjem izida, ki pa se ni več spremenil. Zadnjo priložnost so imeli domači, ko je v sodnikovem podaljšku s kakšnih 18 metrov prosti strel izvajal Uroš Korun, a streljal previsoko.

Ante Šimundža
Ante Šimundža FOTO: Damjan Žibert
Maribor visoko premagal Koper
Po treh zaporednih remijih (Domžale, Krka, Olimpija) je državne prvake čakalo še gostovanje pri vedno neugodnem moštvu Luke Koper. A so ga uspešno in brez pretresov prebrodili, do treh točk so prišli brez kakršnih koli težav. Zmago so si praktično zagotovili že v prvem polčasu, ko so izkoristili dve hudi napaki domačih in pa tudi igralca več na igrišču. Pred prvim golom, ki so ga gosti dosegli z upravičeno dosojene bele točke, je moral predčasno pod prho mladi domači vratar David Adam. V 23. minuti so domači naredili neumnost, Nenad Srečković je neprepričljivo podajal žogo svojemu vratarju, a je bil pri njej prej Luka Zahovič, ki ga je Adam podrl, s tem pa si prislužil rdeč karton, Mariborčani pa enajstmetrovko. To je zanesljivo izvedel Dalibor Volaš.

Številčno močnejši vijoličasti so nadaljevali z ofenzivo, v 29. minuti je Damjanu Boharju domača obramba poklonila novo priložnost, mariborski igralec se je sam znašel pred vratarjem Vasjo Simčičem, ki je po izključitvi Adama prišel med domači vratnici, in ga z diagonalnim strelom tudi premagal. Izid polčasa je postavil Zahovič, ki je izkoristil podajo z leve strani Mitje Vilerja. Ob koncu polčasa so imeli polpriložnost tudi domači, toda izid je ostal nespremenjen. V 56. minuti pa so izid povišali, ko je sodnik Dejan Balažič po prekršku Gregoriča nad Volašem spet dosodil enajstmetrovko. Na podoben način kot prvo je tudi drugo izkoristil Volaš.

V 64. minuti so bile moči na igrišču številčno izenačene, saj je sodnik izključil še Petra Stojanovića, ki je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Mateja Pučka. Koprčani so imeli iz enajstmetrovke priložnost, da zaostanek znižajo, a je Goranu Galešiću Jasmin Handanović strel ubranil. Priložnost za gol je imel nekaj trenutkov pozneje tudi Jan Andrejašič, toda v kazenskem prostoru je bil po podaji iz prostega strela za las prekratek. Tudi gosti so imeli še priložnosti, zapravila sta ju Volaš in Vokić. V zadnji minuti pa je vendarle prišlo do spremembe izida, domači so dosegli častni gol, potem ko se je po prostem strelu z leve strani v kazenskem prostoru spretno znašel Miha Blažič, ki je Handanovića premagal kar s peto.

Velenjski trener Jernej Javornik je bil s predstavo svojih izbrancev zadovoljen. FOTO: Damjan Žibert

Lokalni derbi Velenjčanom
Nogometaši NK Celja so se v boj z Velenjčani podali odločeni vknjižiti nove tri prvenstvene točke. Potem, ko so se jim te izmuznile iz rok v izdihljajih obračuna v Novi Gorici pa tokrat niso imeli svojega dne. Gostje so namreč z golom Klemna Bolhe povedli že po petih minutah dvoboja in trener domačih Simon Rožman je moral nekoliko spremeniti zastavljeno strategijo. Ta je obrodila sadove, Benjamin Verbič je z lepim golom izid poravnal, a Velenjčani so vseskozi verjeli, da lahko iz Celja odnesejo tri točke. Do njih jim je izdatno pomagal Mario Babić, ki je še dvakrat (33., 47.) matiral Matica Kotnika in gostom zagotovil zmago s 3:1.

V Zavrču gledalci niso videli gola
Nogometaši Zavrča in Gorice so gledalcem na prenovljenem stadionu v Zavrču postregli z najbolj nepopularnim izidom dvoboja 0:0. Gostitelji so bili sicer pred obračunov v vlogi favorita, a na krilih domačih gledalcev jim ni uspelo. Tako so bili lahko po 90 minutah čiste igre na gostovanju veliko bolj zadovoljni gostje s Primorske, ki jih do konca sezone čaka še zahteven boj za mesta, ki zagotavljajo prvoligaški status.

Remi v Novem mestu
Po začetni terenski premoči so gostje v 11. minuti prekinili strelski post in prišli do vodilnega zadetka, ko so izkoristili najstrožjo kazen. Sodnik Damir Skomina je enajstmetrovko za goste dosodil potem, ko so domači v kazenskem prostoru zrušili Luko Cerarja, z bele točke pa je vratarja Miodraga Mitrovića premagal Enis Đurković. Domači napadi so nato obrodili sadove pet minut pred koncem polčasa. Josip Fuček je natančno podal z leve strani, v kazenskem prostoru pa je podajo sprejel Žiga Kastrevec in žogo z glavo poslal v mrežo. Ostalo je pri izidu iz prvega polčasa, gosti so imeli do konca še priložnost Đurkovića, pri kateri je dobro posredoval vratar. S točko so zdaj Novomeščani pri 24 in so ujeli osme Goričane, Radomlje pa kljub točki ostajajo trdno na zadnjem mestu.

NK Celje - Rudar Velenje 1:3 (1:2)
Zavrč - Gorica 0:0
Luka Koper - Maribor 1:4 (0:3)
Domžale - Olimpija 0:1 (0:1)
Krka - Radomlje 1:1 (1:1)