Real Madrid dobil tudi drugi dvoboj proti Liverpoolu

Madrid, 04. 11. 2014 20.58 |

V ligi prvakov je bil na sporedu prvi del tekem 4. kroga. Real Madrid je še v drugo premagal ekipo Liverpoola. Na prvi tekmi v Liverpoolu so bili galaktiki boljši s 3:0, na Santiagu Bernabeuu pa je bil izid 1:0. Gol odloćitve je dosegel Karim Benzema.

Karim Benzema je dosegel gol za 1:0.
Karim Benzema je dosegel gol za 1:0. FOTO: Reuters
Madridski Real je v 4. krogu lige prvakov v skupini B gostil Liverpool. Varovanci Carla Ancelottija so na domačem stadionu Santiago Bernabeu dosegli tesno zmago, čeprav so bili precej boljši tekmec. Galaktiki so že v Liverpoolu v 3. krogu visoko zmagali (3:0), tokratni obračun se je končal z izidom 1:0, gol je v 27. dosegel Karim Benzema. V drugem polčasu je v igro vstopil tudi dalj časa poškodovani Gareth Bale, Real pa si je z zmago zagotovil preboj v osmino finala. V skupini B je Ludogorec z Roman Bezjakom, ki je igral le v prvem polčasu, v Švici v dvoboju z Baslom že ob polčasu zaostajal z 0:2, nato pa je dobil še dva zadetka (0:4).

Na prvi tekmi 4. kroga je v skupini C Bayer Leverkusen na gostovanju v Sankt Peterburgu premagal Zenit z 2:1 (0:0) in se prebil v osmino finala. Junak tekme je bil južnokorejski reprezentant Son Heung-Min, ki je v razmaku petih minut dvakrat zatresel mrežo ruskega prvaka. Prvič je bil 22-letnik uspešen v 68. minuti po izjemnem udarcu z dvajsetih metrov, drugič pa v v 73. minuti, ko se je sam znašel pred vratarjem Jurijem Lodiginom in mirno poslal žogo mimo njega. Za Zenit je v 89. minuti zadel Venezuelec Jose Salomon Rondon. Devet točk ima v skupini C Bayer Leverkusen, pet jih ima Monaco, ki je izgubil v Lizboni z Benfico z 0:1, Benfica in Zenit pa sta v tej izenačeni skupini zbrala po štiri točke.

V skupini A je madridski Atletico, Jana Oblaka ni bilo v golu, je na na gostovanju na Švedskem premagal Malmö z 2:0, zadela pa sta Koke (30.) in Raul Garcia (78.). V skupini A vodi Atletico z devetimi točkami, tri manj pa jih ima Juventus, ki je v Pireju vendarle strl odpor Olympiakosa za zmago s 3:2 (1:1); Grki imajo šest točk tako kot Torinčani.

V skupini D si je Borussia nastop v izločilnih bojih priigrala tretjič zapored in bolj prepričljivo kot kdajkoli. Galatasaray so pred 13 dnevi v Carigradu porazili s 4:0, tokrat je bilo 4:1, gole so zabili Marco Reus (39.), Sokratis (56.), Ciro Immobile (74.) in v lastno mrežo Semih (86.), Hakan Balta pa je bil uspešen za goste (70.). V tej skupini sta se Arsenal in Anderlecht razšla s 3:3, čeprav so topničarji na severu Londona ob polčasu že vodili z 2:0. Arsenal ima kljub temu spodrsljaju s sedmimi točkami v skupini pet točk prednosti pred Anderlechtom.

Tekmo med Realom in Liverpoolom so dobili Madridčani.

- skupina C:
Zenit St. Peterburg - Bayer Leverkusen 1:2 (0:0)
Benfica Lizbona - Monaco 1:0 (0:0)

- skupina D:
Borussia Dortmund - Galatasaray Carigrad 4:1 (1:0)

-1
Rambek ko si govoril da bi barca mogla Cuadrada in Reusa v ekipo, smo se ti vsi smejali. Kako si imel prav !
Nauders
05. 11. 2014 19.14
+5
Real trenutno 100% popolna ekipa, medtem ko ima Barca pol igralcev za takojšni odpis
+8
ko ti arsenal odnese 300 evrov v zadnji sekundi me pa res mika da bi jih sel zbrcat..drugac ostali lagano ...hvalabogu da ronaldo ni zadel da ga mal ujame kokurenca
šumar
05. 11. 2014 14.40
-8
sam ta ronaldo je res najboljsi na svetu haha a je sploh igral včerej hahahahahahaha
RMadridd
05. 11. 2014 14.55
+5
Los Galacticos
05. 11. 2014 15.34
+0
Ja je, ampak je bolj pocival, po 22 zadetkih na 16 tekmah se je odlocu da se malo ustavi, da ga konkurenca ujame, ker tko ni zanimivo ;)
MaunelNeuer
05. 11. 2014 15.57
+5
šumar a messi je špilal proti celti vigo?
šumar
06. 11. 2014 06.28
+1
haha ti sam sebe točaziš da je povival hehe ja je igral sam ni zadel je imel pa velik priloznosti in podaj za razliko od kristince penaldko hahaha
mmickica
05. 11. 2014 13.40
+12
Čestitke Realu! Letos so zares izjemni, po moje še boljši kot lani. Upam, da jim bo Barca čimprej lahko spet parirala! Zaenkrat ne kaže najbolje, žal!
Eva Pecnik
05. 11. 2014 22.28
+1
Glede problema pri Barceloni mislim, da gre za proces ne pa kar čez noč. Mogoče v tej sezone trenutno za njih ne izgleda obetavno pri osvajanju lovorik, naj pa zato raje problem razrešijo in se lotijo prenove ekipe.. žal! Tudi Real je rabil desetletje, da je najdu neko ravnovesje in zdaj deluje kot mašina.
AS1983
05. 11. 2014 10.50
+7
Real več kot pričakovano premagal letos zelo slab Liverpool, sem mislil, da bo še večja razlika. Arsenal pa je po vodstvu s 3-0 zapravil zmago in je samo remiziral, tipično.
LocoBlanco
05. 11. 2014 10.22
+16
RM in Chelsea sta kluba, ki jima pripisujem največ možnosti za zmago v CL in v njunih prvenstvih! Trenutno ni kluba na zemlji, ki bi razpolagal z tako kvalitetnimi igralci na igrišču in na klopi! Glede včerajšnje zmage RM-a pa lahko samo povem, da se je končno začelo kazati tisto na kar je opozarjal Carlo! Tisti spodaj, ki ste glasni, da RM še ni dobil močnega nasprotnika naj vam povem, da pozabljate koga vse smo lani premagali oz. osramotili v CL! Vesel sem, da se nam več ne pozna odhod Di Marie, ker pa me je res skrbelo, da bomo po njegovem odhodu šli samo še navzdol. Preseneča me tudi CR, ki je začel podajati, Varane, ki dokazuje, da je prihodnost RM-a in pohvalil bi še Benza, katerega se je večina navijačev želela znebiti, ampak odkar je prišel Chicharito (konkurenca) igra, kot prerojen! iHala Madrid i nada mas!
+12
real dokazuje da je najboljši na svetu trenutno.brez muke.ekipa je verjetno najboljša na vseh položajih, uigrani so, trener ve kaj dela.prekrškov praktično ne delajo.igrajo nekaj med tikatako in super kontrami.ne vidim kdo bi jih letos lahko premagal.edino morda mou z svojim bunkerjem in kontrami.barca je žal popolnoma zaostala za realom
NeyMessi8
05. 11. 2014 02.23
-7
Barca ni ista izpred nekaj let samo zaostala za realom ne bi rekel. Real je dobil prvi clasico doma in to je tudi vse . Liverpoola na zalost ne moras primerjat z PSG , tako da real se se ni izkazal je pa sposoben vzeti vse lovorike ce ne bo slo kaj navzdol . Pri nas je trenutno obratno, lahko da se bomo uigrali ker dejansko bolj navzdol trenuntno ne gre. Vsaj upam da ne ...
Eva Pecnik
05. 11. 2014 07.45
+7
No, nemoraš glih rečt, da se Real še ni izkazal.. zmaguje kot po tekočem traku trenutno in igra dober nogomet. Drugače se pa strinjam ja..
pako-san
05. 11. 2014 09.11
+1
Neymessi, pa kaj ti nekaj bluzis v komentarjih......
05. 11. 2014 09.43
-4
7strel
05. 11. 2014 10.00
+3
Sezona je v začetni fazi in vsi ste pametni kdo bo najbolsi, forme ni sans da drzijo celo sezono prisel bo cas ko bo real tudi izgubil par tekem samo vprasanje je katere...
Eva Pecnik
05. 11. 2014 12.10
Kot nas je enih par tukaj že nekajkrat omenilo..Real ima letos res dolgo in kvalitetno klop in vsi so lahko kos nalogi na igrišču. Seveda bodo nekatere tekme težje, druge manj, zato bo verjetno pogosteje prihajalo do rotacij, kar pomeni, da je ekipa lahko do konca še dokaj sveža. Pri tem ima Real ogromno prednost in mislim, da letos noben nima tako dobrih rezervistov(?) kot Real.
NeyMessi8
05. 11. 2014 16.51
+2
Real je izgubil dve tekmi ze v la ligi. Barca isto. Alien real spremljam isto kot barco .
blackwizard
04. 11. 2014 23.56
+0
najboljša liga na svetu v evropi nima za bvurek,kar je zelo zanimivo,če pogledamo rezultate angleških ekip v ligi prvakov in koliko klubi zapravljajo za igralce
kadabra
05. 11. 2014 01.02
+0
7.liverpool proti prvemu realu. kaka primerjava res. poglej koliko sta zapravla real pa barca pol se pa glas o angležih.
NeyMessi8
05. 11. 2014 02.18
+5
Real ti premaga vse 7,6,5,4,3,2,1 to nimas kaj. Barca in kaksn Atletiko verjetno tudi
kadabra
05. 11. 2014 11.01
-7
poleti smo na prijatelski tekmi gledali kako je United premagal Real prej 110.000 gledalcev s 3-1.
Eva Pecnik
05. 11. 2014 13.13
+3
Če ti pripravljalne tekme primerjaš s tekmovalno sezono pol pa tud nevem... Ni za primerjat drugač. Na pripravljalnih tekmah se forma stopnjuje, na podlagi poteka igre trenerji vidijo, kje stvari stojijo, v čem se izboljšat, kaj spremenit, itd.. V letošnji sezoni pa mislim, da ni nekih pretiranih dvomov, katera ekipa bi bila boljša v medsebojnem obračunu. In glede na to, kako Real trenutno igra, obstaja le malo ekip, ki mu mogoče lahko pokvarijo načrte.
+26
Kdo je zafrustriran? sej se ti sam najbolj obremenjuješ s tem...
petervodeb
+9
Kolooo!!!! Steber danasnje obrambe. Veliko blokiranih strelov,odvzetih zog. Pohvala Simonu za predstavo na visokem nivoju. Pohvala tudi Canu in Lucasu za opravljeno delo na sredini. In pohvala Fabiu za borbenost. Danes je bila igra ok,le zakljucek je manjkal. Ampak ob fantasticni Realovi obrambi nimas kaj. Varane igralec tekme. V soboto pade Chelsea. YNWA!!!!!
Campeones34
04. 11. 2014 23.09
+8
Golman igralec tekme, bi lahko že v 1. polčasu 3 komade pojedli. Da v 60 . minuti prvič streljaš na gol tudi ne vem v katero rubriko dat. Na tvojem mestu nebi bil optimističen preveč.
petervodeb
04. 11. 2014 23.14
+6
snedu jo je jamesu,eno je pa ronaldu.. strel je bil takrat,zato ker smo imeli povsem defenzivno ekipo,ki ni znala akcijo pretvorit v zakljucek. in to gre na racun fenomenalne obrambe reala,ki je za 20 stopnick na visjem nivoju kot npr qprja in newcastla