Roma jo je proti Bayernu odnesla s 'sedmico', Adrianovih pet golov Bateju

Moskva, 21. 10. 2014 20.11 |

V torkovem krogu lige prvakov so gledalci videli kopico golov. Derbi večera je pripadel münchenskemu Bayernu, ki je s 7:1 odpravil Romo v Rimu, na tekmi Šahtarja in Bateja v Borisovu pa je bilo 7:0 za goste. Barcelona je s 3:1 premagala Ajax.

Derbi torkovega večera je pripadel münchenskemu Bayernu, ki je v gosteh kar s 7:1 porazil Romo. Bavarci so večino dela opravili že v prvem polčasu, ko se je med strelce dvakrat vpisal Arjen Robben, uspešen je bil v deveti in 30. minuti, po enkrat so zadeli Mario Götze v 23., Robert Lewandowski v 25. in Thomas Müller v 35. minuti, ki pa je unovčil strel z bele točke. V 66. minuti je častni gol za Rimljane zabil Gervinho. A je Bayern nato zadel še dvakrat, Franck Ribery je bil uspešen v 78., Xherdan Shaqiri pa v 80. minuti. V drugi tekmi skupine E sta se moskovski CSKA in Manchester City razšla z nedoločenim izidom 2:2, Angleži pa so vodili že z 2:0.

Barcelona je v skupini F prišla do druge zmage, nocoj je s 3:1 premagala Ajax. Za tri točke Kataloncev sta zadela prva zvezdnika ekipe, najprej Neymar v sedmi, nato pa še Lionel Messi v 24. minuti. Za Amsterdamčane je minuto pred koncem zabil Anwar El-Ghazi, zmago je v sodniškem dodatku potrdil Sandro Ramirez. Apoel Nikozija bil blizu presenečenja proti bogatemu PSG, a tega ni dopustil Edinson Cavani, ki je zadel v 87. minuti.

Še več golov kot v Rimu je v prvem polčasu padlo v beloruskem Borisovu. Tamkajšnji Bate je gostil Šahtar iz Donjecka, Ukrajinci pa so že v prvih 45 minutah šestkrat zadeli. Prvo ime tekme je bil Luiz Adriano, ki je zadel v 27., 36., 40., 44. in 80. minuti, prvi gol na tekmi je dosegel Alex Teixeira v 11. minuti, v 35. minuti je bil uspešen še Douglas Costa. Na drugi tekmi skupine H, to je sodil slovenski sodnik Damir Skomina, je Porto z 2:1 premagal Athletic Bilbao. Portugalce je v vodstvo popeljal Hector Herrera v 45. minuti, Guillermo Fernandez je izenačil v 58., Ricardo Quaresma pa je zadel za zmago v 75. minuti.

CSKA in Manchester City sta remizirala v Moskvi.
CSKA in Manchester City sta remizirala v Moskvi. FOTO: Reuters

- skupina E:
CSKA Moskva - Manchester City 2:2 (0:2)
Roma - Bayern München 1:7 (0:5)

- skupina F:
Apoel Nikozija - Paris St. Germain 0:1 (0:0)

+4
Upam da bojo mal zdej PEPA psil na miru s primerjavami z JUPPOM oba sta svetovna klasa oba sta mojstra vsak pa ma malo po svoje.... Ampak če bo guardiolin Bayern letos naprej igral tako lahko spet zmaga vse.... Upam da potem nebojo usi začel ja sej smo rekl da bo PEP (pep je car) pred par mesci pa še naj ta guardiola končn zgine
soba666
22. 10. 2014 21.41
+1
navijam za Bayern, ampak mi Pep ne sede, ta klub mora vodit Nemec, taki feeling imam, je pa simpatičen ko govori nemško, ne morem se navadit
johnstorm
22. 10. 2014 23.53
+2
cist razumem usak ma svoj okus igre-trenerja pač sam pol enkrat neki ne gre pa kr u luft... pa Pep kriv pa grda igra....se zmaga bravo pep vedl smo da je mojstr kralj... pač samo to sm hotu ispostavit
elsh
22. 10. 2014 10.55
+1
Roma si definitivno ni zaslužila takšnega poraza, bayern je imel svoj dan proti romi se je pa vse obrnilo že na začetku tekme, je blo pa kar težko gledat antipatika robbna na tottijevem pragu, pa izredno slabo sojenje!
+1
elsha , slabo sojenje je na hmal vsaki tekmi, ne išči izgovorov, so jh pač razsuli, enako bi lahko reku za Maribor da je blo slabo sojenje
-3
Toti Totti je legenda samo v Rimu. Pa še tam samo za navijače Rome. Vprašaj kakega, ki navija za Lazio.... Legende so svetovne klase, ne pa neki klubski frajerji. Za reprezentanco Totti ni nikoli bil legenda in nikoli ni igral legendarno.
jack1992
22. 10. 2014 09.53
+13
Ne rečem, da je Roma slaba, ampak včeraj se je izkazalo, da je dejansko dobra le za Italijo, kar pa priča na tem, kako nizko je dejansko padla Italijanska liga v enem desetletju. Lahko rečem, da je bila Italijanska liga pred desetimi leti definitivno skoraj na enakem nivoju kot Angleška in Španska, če ne celo kar velik korak pred njima. Kar se je videlo tudi v LP, ko so v zaključne dvoboje prihajali vsi Italijani, plus tega, da sta dva predstavnika redno igrala polfinala. Upam, da se Italijanska liga čim prej dvigne, kajti Slovenci zamujamo veliko, kajti le par ur stran vožnje od SLO-ITA meje bi lahko spremljali redno vsaki vikend prave dvoboje za smešno nizke cene glede na to kako so cene navite drugje. Čeprav nisem navijač Chelsea, ampak njihovih rivalov v Londonu, pa mislim, da v kolikor bodo držali tak pristop in takšen nivo, mislim da jim letos v LP ne bo nobeden kos. Doma jim mogoče City lahko zmeša štrene ker so dejansko ekipa za celo sezono, v LP pa mislim, da glede na to da se igra na najmanj 14 dni mislim, da je Chelsea igralsko in mentalno letos premočen za vse
mmickica
22. 10. 2014 12.48
+10
Tudi meni se zdi Chelsea izjemno močan letos in definitivno eden glavnih favoritov za naslov LP! PSG je še "sumljiv" meni...!
-8
včeraj roma danes penaltus hm se vidi da letos ni milana ki bi se vsaj edini prebil v spomlad
zriki
22. 10. 2014 10.07
+3
no sam da si Milan omenil, pa sami minusi, ampak je prav dobr videt, kolk se ga bojijo
Dobrovoljac
22. 10. 2014 11.20
+6
Na žalost je Milan samo še neka vaška povprečna ekipa. Minisli so časi ko so za njih igrali najboljši nogometaši sveta.
+14
El Carel javi se!!!!!!! Maribor jo je odnesel se dobro. Samo tei Planetovci oz Sidolovci so pa res pajaci. Peenasajo tekmo MB:CFC ostale tekme pa zaklenejo! El Caretel JAVI SE!!!!
Definbahija
22. 10. 2014 08.51
+17
Upam da so to tista stara Juppova pota. Pota vaterpolskih rezultatov
mmickica
+12
Jaz sem na SiolTV gledala Barco, potem pa posnetek Mb, tako da ne vem..., ampak jaz nisem imela nič zaklenjeno.
Symbolic
22. 10. 2014 10.39
+8
Na Siol TV -ju si lahko "skakljal" z ene tekme na drugo, po lastni želji... Vse tekme so bile na razpolago... Tako bo tudi danes (izbiraš lahko med AtMd, Real Md, Juve, Zenit, Arsenal ali BWB)! Pa tud pozneje, kadarkoli, si lahko ogledaš še druge tekme iz odigranih kol, ki te zanimajo... Splačalo se je naročiti se na LP!
Symbolic
22. 10. 2014 11.04
+6
Mmickica, kar zadeva Barco: dr. Iniesta, Messi, Neymar... kaj naj še drugega rečem? Ampak so še vedno tudi slabosti: na 1. mestu - Pique... Bartra igra nekako s strahom, Rakitić in Munir se tudi nista izkazala, Alveš tako-tako, Alba - še kar in še Pedro- tokrat bolje, vendar mu je sreča "obrnila" hrbet (vratnica)...
mmickica
22. 10. 2014 11.42
+6
Symbolic, ja tako nekako, kot praviš... S tem, da se je meni zdelo, da je Rakitic imel bolj destruktivno vlogo tokrat in ga niti ne bi dajala med slabše. Kar se Piqueja tiče, je pa to že naravnost sramota, kaj počne! Mladina se včeraj ni ravno izkazala kljub tistemu zadetku na koncu, prvim 3 zvezdnikom pa kapo dol! Komaj čakam še Suareza!
PIERREBRICE
22. 10. 2014 13.05
+5
Opravičujem se Romi, toda želeli smo ponoviti rezultat Nemčija : Brazilija. Na povratni tekmi v Munchnu se bomo zadovoljili s 3:0. He,he.
Definbahija
22. 10. 2014 13.13
+4
Potem takem k***** jih gleda ce mors za vsako tekmo dodatno placat. Kapitalisticne k u k e
fdfgd
22. 10. 2014 07.32
+21
Bayern je razmontiral Romo. Odlična predstava Bavarcev.