Chelseajev Madridčan pokvaril Tottenhamovo zabavo na otvoritvi sezone na Wembleyju

London, 20. 08. 2017 18.26 |

V drugem krogu angleškega nogometnega prvenstva sta se na Wembleyju pomerila mestna tekmeca Tottenham in Chelsea. To je bila prva domača tekma za Tottenham na Wembleyju, a se za gostitelje ni izšla po načrtih. Tekma se je končala z zmago gostov (1:2), vse tri gole pa so dosegli nogometaši Chelseaja. Izkazal se je Marcos Alonso z dvema goloma.

Marcos Alonso
Marcos Alonso FOTO: AP
Mestni derbi se je izšel po načrtih Chelseaja in trenerja Antonia Conteja. Tottenham je sicer uspešno začel sezono v Premier League z zmago v Newcastlu, na domači otvoritvi sezone na slovitem stadioni Wembley pa so jim slavje pokvarili nogometaši v modrih dresih. Aktualni državni prvaki so "kiksnili" na uvodu v sezono, porazil jih je Burnley, na derbiju pa so se veselili polnega izkupička. Junak tekme je bil Madridčan, a ne napadalec Alvaro Morata, temveč branilec Marcos Alonso, ki je dosegel dva gola. Še v prvem polčasu je vodstvo Chelseaju zagotovil Alonso, ko je izvrstno izvedel prosti strel v 24. minuti, vratar Tottenhama Hugo Lloris je bil brez moči.

Dolgo je kazalo, da bo ostalo pri tem izidu, a sta v zaključku tekme padla še dva gola. Najprej je v 81. minuti lastno mrežo zatresel Michy Batshuayi (v igro je vstopil le dve minuti prej, zamenjal je Morato), a izenačen izid ni trajal dolgo. Znova je bil v ospredju španski branilec, ki se je znašel v vlogi napadalca v kazenskem prostoru in v 88. minuti dosegel še svoj drugi gol na tekmi za vodstvo z 1:2 in zmago, saj je bil to tudi končni izid tekme.

Antonio Conte deli nasvete nogometašem.
Antonio Conte deli nasvete nogometašem. FOTO: AP

Tottenham - Chelsea 1:2 (0:1)
Batshuayi 81./ag; Alonso 24., 88.

Tottenham: Lloris, Vertonghen, Davies (Sissoko/80.), Alderweireld, Dier (Son/68.), Dembele, Wanyama, Trippier, Eriksen, Alli, Kane;

Chelsea: Courtois, Rüdiger, Christensen, Marcos Alonso, Azpilicueta, Kante, David Luiz, Bakayoko, Moses, Willian (Pedro/78.), Morata (Batshuayi/79.);

+3
kaj nic? ze prvo tekmo je dal gol in asistenco. kaj bi se rad? sezona 2017/18: Benzema 3 tekme, 231 minut, 1 gol. Bale 2 tekmi, 155 minut, 1 asistenca. Morata, 3 tekme, 126 minut, 1 gol, 1 asistenca. Messi 2 tekmi, 180 minut, 1 gol. kaj bi rad kaj povedal?
Hachi
20. 08. 2017 21.46
+11
raje si poglej, kako se streljajo prosti streli. lahko nekoga iz Madrida posljes na instrukcije Alonsu :D
+5
Z večino komentarja se tu ne stirinja. Večina Chelseajevih igrlacev je ubostvu bila zelo dobrih celo tekmo. se pa vidi vrrednost Hazarda še preveč, lker brez njega enostavno ni kreacije v napadu oz. je te premalo.
Hachi
20. 08. 2017 20.15
+9
kako sploh lahko pricakujes uigranost, ce so na terenu Cristensen, Bakayoko, Rudiger, Morata. trije novi igralci in eden iz mlajse generacije. za namecek se ti ne 100% zdravi. danes sem upal na tocko, ki bi tudi bila presenecenje, dobili pa kar tri. kaj se ces lepsega.
CFC1
20. 08. 2017 19.25
+6
odlična predstavs skozi celo tekmo Cristtiansena, Azpija, Chortuisa, Alonsa, kanteja in tudi bakoyiokoja, res milo rečeno zelo slabo pa Willian in Moses, ki v 80 minutah oz. skor celi tekmi niosta naredla nič korsitnega, še žoge nista štoppat znala (razen kakih dveh svetlih trenutkov), Naj kupijo že enkrat enega ofenzivnegs veznega in pa winbacka - bočnega branilca druga ni treba (dva igrlaca da dobimo še enega dobrega ofenizvca pleg Hazarda in pa enega ki po Mosesas prisilo da bo mogo začet igrat in ne bo imel več avtomatskih prvih 11), pa smo med top tri ziher favoriti za naslov ker razen WIlliana pa Mosesa ostlai res zelo dobor, Bachoay pa tudi nevem no prvo tekmo nič od nič, zej pa prišo v igro in edino ka je naredo v celih 12 minutah je blo da je dav outogol onim6: Alonso, Kante, Cristiansen, Azpi, Chorthusi pa tudi Bakayoko pa res odlično skozi celotno tekmo. Tudi morata pa glede na število žog, ki jih je odbil ob slabih ofenzivcih vedno nevarn. Gtremo kar tak naprej
Hachi
20. 08. 2017 19.38
-1
a smo gledali isto tekmo? Cristensen kar malce zmeden celo tekmo. Kane ga je vozlal kadal je hotel, zato recimo na whoscored ocena 6,7. Moses pa recimo ocena 7,6! seveda pa Cristensen ni navajen igrati na takem nivoju in se še privaja. Moses je imel drugo najvisjo oceno, takoj za MOM Alonsom, a ti pravis, da ga prakticno ni bilo na tekmi. prav tako Willian z oceno 7,4 med boljsimi. Moras pa razumeti, da so morali igrati Moses, Morata in Willian prakticno sami proti celotni obrambi in vezni liniji, tako da kaj vec od njih nisi niti mogel pricakovati.
Hachi
20. 08. 2017 19.40
+5
Morati se tudi pozna, da se ni navajen angleske lige, kjer se igra bistveno vec na kontakt in se ne piska za vsak dotik. parkrat je kar obstal, ker je mislil, da bo piskan prekrsek. skoda za strel z glavo, da takrat ni zadel.
CFC1
20. 08. 2017 19.41
+3
Morata pa tudi glede na to kako malo žog je dobil dobro, je bil vsakič nevaren. Goli z njegove strani bojo pa že prišli. Poezija pa tudi res s strani tega Cristiansena in sicer napol fit (en zadnji ta teden je mel resne treninge Bakayoko pa defenizvno že zelo dobro. Cristiansen pa Bakayoko sta napram lanski ekipi res dodana vrednost. Cristiansen ma 21 let pa igra kot res pravi povelnik obrambe kapo dol. Odličen Totenhamu pa pomojem res tudi Erikksen, ki enostavno ne zna slabo podati, vse podfaje so ble zelo dobre. Tekma pa za drugi krog lige res odlična. Poollna tempa, borbenosti, podaj, posredovanj mislim res zelo dobra tekma
CFC1
20. 08. 2017 19.43
+3
Pač jaz sem še vedno mnenja da moses in Willian nista večino tekme odigrala dobro. Seveda pa je to mojee mnenje, Ja priznam, da je kaine Cristiansena vozil, ampak je Cristiansen vseeno v porvprečju zmagal večino dvobojev in to ne moreš zanikati za 21 let in tak nivo kot si rekel odigral odlično tekmo. Tako da drugače povedano Cristtiansen odličen zato, ker glede na ot koliko tekem je mel na takem nivoju je pokazal že zej dobro predstavo. MOrata bo pa potreboval tudi več fizične moči, sicer pač bo mu še vedno nekaj zmankalo - se tudi strinjam ja. V glavnem pa v drugem polčasu celotna ekipa Chelseaja dobra. Predvsem pa me je navdušla res kvaliteta tekme z polno tempa. Bravo res tako Chelseaju kot Totenhamu za prikazano
Hachi
20. 08. 2017 19.46
+4
se strinjam, tekma je bila odlicna. skoz tempo, skoz napeto. Eriksen je verjetno eden treh najboljsih podajalcev v premier ligi, ce ne kar najboljsi. njegove zoge imajo dejansko oci. na sreco danes spet Kane ni imel srece, da so se zoge odbijale mimo, v vratnico, so bile blokirane ali pa je Courtois ubranil. odlicen pa tudi prvo ime Tottenhama, Taylor, ki je pustil spursom igrati z vsemi 11 kar celo tekmi, ceprav sta ze v prvem polcasu kosila Dyer in Vertongen. za taksna starta smo prvo tekmo igrali z osmimi v polju, zelenico pa zapustila Fabregas in Cahill.
CFC1
20. 08. 2017 19.50
+3
Se povsem strinjam Teylor za podobna štarta kot od Fabregasa, MOsesa in predvsem Chaihila mi dobili Rdeče ona dva pa igrala na noge nasprotnika - Dayer in Vertongen cleotno ttekmo, pri čemer sta velikorat zamudila pa samo po en rumeni karton. Pa da ne bo pomotoe kar se tiče Chaihilovega rdečega se strinjam , da je bil prav tako pa bi ga mogla dobiti, že vprašanje če ne kar v prvem, tako Dayer kot Vertongen, ker to pač ne sodi na zelenice.
Hachi
20. 08. 2017 20.10
+3
saj sploh ni sporno, da sta bila Cahill in Fabregas izkljucena. sporno je to, da Dyer in Vertongen nista bila.
Chelsea1991
20. 08. 2017 19.16
+11
totiham bo prvak ja, leta 2098 mogoče...še ta močno oslabljen chelsea brez coste, hazarda, ped.ra, cahilla, fabregasa in napol pripravljenim bakayokom jih premaga...