Malmo izločil Salzburg, Sanchez zagotovil napredovanje Arsenalu

Ljubljana, 27. 08. 2014 22.28 |

V zadnjem, 4. krogu kvalifikacij za preboj v skupinski del lige prvakov je bilo na sporedu še pet tekem. Med nogometno elito bodo v letošnji sezoni igrali tudi Malmo, Arsenal, Bayer Leverkusen, Ludogorec in Athletic Bilbao.

Upi nogometašev Salzburga, da se prebijejo v skupinski del lige prvakov so se razblinili že v prvem polčasu tekme na Švedskem. Ekipa, za katere igra slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je odigral celo tekmo, je po prvem polčasu zaostajala z 0:2, na koncu je bilo 3:0 za Malmo, na prvi tekmi je bil boljši Salzburg z 2:1. Ludogorec, za katerega igra slovenski reprezentant Roman Bezjak, ki je igral do 77. minute, je gostil Steauo iz Bukarešte, prvo tekmo so dobili Romuni, na drugi tekmi pa je bilo po 90 minutah 1:0 za Ludogorec. Odločitev je padla šele po izvajanju enajstmetrovk, v ligi prvakov bo igral klub slovenskega igralca Ludogorec.

V Londonu je Arsenal gosti turški Bešiktaš, na prvi tekmi golov ni bilo, napredovanje topničarjem pa je zagotovil nekdanji golgeter Barcelone Alexis Sanchez v zaključku prvega polčasa. V 75. minuti je Debuchy zaradi drugega rumenega kartona moral z igrišča, a je Arsenal vzdržal in slavil zmago. Athletic Bilbao je s 3:1 premagal Napoli, tri gole so Španci dosegli v pičlih 14 minutah, prva tekma se je končala z remijem (1:1). Bayer Leverkusen pa je bil najbolj prepričljiv, na drugi tekmi je s 4:0 premagal danski Copenhagen, v skupnem seštevku je bilo 7:2 za Nemce.

Alexis Sanchez je z golom popeljal Arsenal v ligo prvakov.