Slovenski nogometaši na gostovanju pri Malti le do remija

Ta' Qali, 21. 03. 2024 20.58 |

Slovenija je reprezentančni premor začela z gostovanjem na Malti. Za prednost varovancev Matjaža Keka je v 28. minuti poskrbel Andraž Šporar, domačini pa so med 54. in 58. minuto zabili dva zadetka in poskrbeli za popolni preobrat. Za remi je v 80. minuti zadel Benjamin Šeško.

Slovenska nogometna reprezentanca
Slovenska nogometna reprezentanca FOTO: Damjan Žibert

Slovenski reprezentanti so si v uvodnih minutah srečanja priigrali nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Po 28. minutah igre si je vratar Malte Henry Bonello privoščil veliko napako, ki jo je kaznoval Andraž Šporar in žogo poslal v prazno mrežo domačinov. Izid se do konca prvega polčasa ni spremenil, med odmorom pa je slovenski selektor Matjaž Kek opravil trojno zamenjavo. S tekmo so po 45 minutah končali Jan Oblak, Jan Mlakar in Jaka Bijol, v igro pa so prišli Vid Belec, Benjamin Verbič in Miha Blažič.

Prvi hladen tuš za Slovence je prišel v 54. minuti, ko je Matthew Guillaumier sprožil z velike razdalje in z močnim strelom premagal rezervnega vratarja Slovenije. Moštvi sta bili rezultatsko poravnani vsega štiri minute, saj so Maltežani za evforijo na tribunah poskrbeli že v 58. minuti. Po izgubljeni žogi na sredini igrišča je na robu kazenskega prostora Paula Mbonga s prekrškom zaustavil Jure Balkovec, Stephen Pisani pa je z odličnim strelom preko razmaknjenega živega zidu premagal Belca.

Benjamin Šeško
Benjamin Šeško FOTO: Damjan Žibert

Deset minut pred koncem rednega dela so Slovenci vendarle zabili izenačujoči zadetek. Tomi Horvat je zaposlil Benjamina Šeška, ta pa je po hitrem prodoru sprožil z roba kazenskega prostora in z lepim strelom premagal Bonella. Slovenski nogometaši, ki bodo v torek v razprodanih Stožicah gostili Portugalce, so v končnici srečanja pritiskali proti domačim vratom, tretjega zadetka pa jim ni uspelo doseči. Deveta medsebojna tekma z Maltežani (7 zmag, 2 remija) se je končala z izidom 2:2.