Man City do zmage kljub temu, da je celo uro igral le z desetimi, Liverpool oddal dve točki, rdeči vragi uspešni šestič zapored

Liverpool, Manchester, 02. 01. 2017 20.06 |

Kljub temu, da so dobro uro igrali zgolj z desetimi možmi v polju, so nogometaši Manchester Cityja v 20. krogu angleške Premier League na domačem Etihadu premagali zasedbo Burnleyja (2:1). Liverpool oddal dve točki na gostovanju pri Sunderlandu (2:2), aktualni prvaki zgolj remizirali v Middlesbroughu, Manchester United brez težav do zmage pri West Hamu (2:0).

Tokrat le rezervist Agüero je prispeval levji delež k pomembni zmagi sinjemodrih. FOTO: AP
Tekma se za nogometaše Manchester Cityja ni začela najbolje, saj je po nevarnem startu v 32. minuti rdeči karton prejel Fernandinho. Izkušeni brazilski vezist je z drugim rdečim kartonom te sezone postal prvi član Manchester Cityja po Mariu Balotelliju (2011/12), ki je prejel dva rdeča kartona v premierligaški sezoni. To je bil sicer še tretji rdeči karton za Fernandinha na zadnjih šestih tekmah v dresu sinjemodrih (v vseh tekmovanjih). Prvi polčas se je končal brez zadetkov, City pa je imel pričakovano premoč v posesti žoge. Na začetku drugega polčasa je priložnost za igro s klopi dobil Sergio Agüero, kar se je izkazalo za Guardiolin zadetek v polno. V 58. minuti je sinjemodre v vodstvo popeljal Gaël Clichy – z leve strani je zadel z natančnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora na oddaljeno vratnico –, na 2:0 pa je štiri minute kasneje povišal prav Agüero, ki je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru gostov in iz težkega položaja poslal žogo v mrežo, ki sta jo ob odsotnosti vratarja Toma Heatona branila zgolj dva branilca Burnleyja. Goste je v 'aktivni rezultat' vrnil Ben Mee, ki je po fliperju v kazenskem prostoru Cityja žogo s pomočjo prečke spravil za golovo črto. Sinjemodri so sicer protestirali, a tehnologija golove črte je potrdila, da je žoga bila čez črto. V sodnikovem podaljšku bi za goste kmalu izenačil Michael Keane, a se je z obrambo izkazal vratar Claudio Bravo, s čimer so se varovanci Pepa Guardiole veselili še 42. točke v tej sezoni.

Liverpool po štirih zaporednih zmagah oddal dve točki
Nogometaši Liverpoola so gostovanje pri Sunderlandu začeli sanjsko. Že v 19. minuti je mrežo gostov z iznajdljivim strelom z glavo z neposredne bližine načel Daniel Sturridge. A veselje Liverpoolčanov ni trajalo dolgo, potem ko je glavni sodnik tekme Anthony Taylor hitro pokazal na belo točko ob prodoru Didierja Ndonga. Neuspešno sta ga po Taylorjevi oceni zaustavljala Georginio Wijnaldum in Ragnar Klavan. Enajstmetrovko je filigramsko natančno izvedel Jermain Defoe. Vratar gostov Simon Mignolet je sicer uganil smer leta žoge, a bil ob natančnem strelu Angleža za las prekratek.

Sadio Mane je bil tragična figura Liverpoolčanov na gostovanju v Sunderlandu.
Sadio Mane je bil tragična figura Liverpoolčanov na gostovanju v Sunderlandu. FOTO: AP

Tudi drugi polčas je – tako kot prvega – bolj silovito pričel Liverpool. Napadi so obrodili sadove v 72. minuti, ko je mrežo Sunderlanda zatresel Sadio Mane. Varovanci Davida Moyesa so v igro še enkrat več vrnili iz bele točke, potem ko je prav Mane v kazenskem prostoru Liverpoola igral z roko. Taylor je še enkrat več pokazal na enajstmetrovko, to je tokrat Defoe izvedel povsem suvereno in tako postavil končnih 2:2. S tem je po štirih zaporednih zmagah Liverpool oddal dve točki, tako da ima zdaj na vrhu vodilni Chelsea lepo priložnost, da se z morebitno zmago v 20. krogu še nekoliko odlepi.

Middlesbrough še naprej ne najde recepta za lisice
Aktualni prvaki Premier League, nogometaši Leicestra še naprej ne najdejo recepta, kako zmagovati serijsko. Tokrat na gostovanju v Middlesbroughu (20. krog PL) niso izgubili, a niso uspeli ponoviti zmage iz prejšnjega kroga, ko so doma premagali West Ham. Tekma med prvaki Premier League in povratniki med elito se je zaključila z 0:0. Bolj zadovoljni bodo z rezultatom pri povratnikih v Premier League, nogometaših Middlesbrougha. Ti na zadnjih 14 tekmah z lisicami niso uspeli zmagati. To je bil zanje še osmi remi, ob tem pa so zbrali še šest porazov. Leicester v domačem prvenstvu nadaljuje s klavrno sezono, potem ko so prvaki druga najslabša gostujoča ekipa lige – v gosteh so zbrali zgolj tri remije in kar sedem porazov.

Šestouvrščeni rdeči vragi nadaljujejo z nizom zmag v angleški ligi. Z novim uspehom na gostovanju pri West Hamu so varovanci Joseja Mourinha vknjižili še šesto zaporedno zmago, s čimer so se drugemu Liverpoolu približali na vsega pet točk zaostanka. Tokrat jim je delo olajšal alžirski vezist Sofiane Feghouli, ki je bil zaradi nevarnega starta izključen že v 15. minuti tekme. Zmago za Manchester United sta v drugem polčasu priigrala Juan Mata, ki je zadel po lepi podaji Marcusa Rashforda, in Zlatan Ibrahimović. Ta je sicer ob podaji Anderja Herrere bil v prepovedanem položaju, a sodniškim očem je to ostalo skrito. Šved je z močnim strelom presenetil nemočnega vratarja Darrena Randolpha in v 78. minuti postavil končnih 2:0 v korist rdečih vragov.

Sunderland – Liverpool 2:2 (1:1)
Defoe 25./11-m, 84./11-m; Sturridge 19., Mane 72.

Manchester City – Burnley 2:1 (0:0)