Lukaku in 'joker' Lingard zadela za mir v Mourinhovi hiši? Vragi na Old Traffordu porazili Chelsea

Manchester, 25. 02. 2018 17.00 |

V 28. krogu angleške Premier League je bil na stadionu Old Trafford na sporedu veliki angleški derbi med Manchester Unitedom in Chelseajem. Napet obračun pa je po preobratu pripadel Manchester Unitedu, ki je slavil z 2:1, potem ko sta Lukaku in Lingard izničila vodilni zadetek Williana. Kane v izdihljajih priboril zmago Spurs na londonskem derbiju.

Willian je popeljal Chelsea v vodstvo.
Willian je popeljal Chelsea v vodstvo. FOTO: AP

Po napornih tekmah med tednom, ko sta Manchester United in Chelsea odigrala prvi tekmi osmine finala v Ligi prvakov, ju je tokrat čakal še medsebojni obračun v okviru 28. kroga angleške Premier League. V Ligi prvakov sicer moštvi nista dosegli želenih rezultatov proti nasprotnikoma iz španske Primere Division. United je v Andaluziji remiziral s Sevillo (0:0), Chelsea pa pred domačimi navijači z Barcelono (1:1). Kljub napornemu ritmu pa Jose Mourinho in Antonio Conte nista preveč spreminjala postav za eno najpomembnejših tekem sezone. Portugalec je tako na zelenico poslal naslednjo postavo: De Gea, Valencia, Smalling, Lindelöf, Young, Matić, McTomminay, Pogba, Sanchez, Lukaku in Martial. Na drugi strani je italijanski strateg na zelenico s soncem obsijanega stadiona Old Trafford poslal sledečo enajsterico: Courtois, Rüdiger, Christensen, Azpilicueta, Moses, Kante, Drinkwater, Alonso, Hazard, Willian, Morata.

In prav Alvaru Morati je pripadla prva priložnost na srečanju, ko je v v 4. minuti s strelom iz neposredne bližine stresel okvir vrat domačinov. Nekaj trenutkov kasneje je bil na delu tudi David de Gea, ki je skrajnimi močni zbil žogo v kot po strelu Edena Hazarda. Modrim iz Londona je torej pripadel začetek obračuna v Manchestru, kjer so imeli domačini velike težave s prehodom na nasprotno polovico. Domačinom se je tako prva priložnost ponudila v 28. minuti. Anthony Martial je lepo prodrl po levi strani in odlično zaposlil Alexisa Sancheza, ki pa je praktično neoviran iz neposredne bližine slabo sprožil naravnost v Thibauta Courtoisa. V 32. minuti pa so gledalci v teatru sanj videli prvi zadetek. Po kotu domačinov so Londončani krenili v bliskovit proti napad, katerega je po podaji Hazarda s silovitim strelom ob bližnji vratnici v vodilni zadetek pretvoril Willian, ki je tako potrdil, da je v izvrstni formi, potem je zabil že med tednom v Ligi prvakov proti Barceloni.

Za izenačenje je poskrbel Romelu Lukaku.
Za izenačenje je poskrbel Romelu Lukaku. FOTO: AP
Domačini so želeli izenačiti še v prvem polčasu in to jim je uspelo v 40. minuti. Sanchez je z globinski podajo v kazenskem prostoru zaposlil razpoloženega Martiala, ta je z dvema branilcema na hrbtu spretno zadržal žogo v posesti in jo 'odložil' Lukakuju, ki pa je iz bližine brez težav žogo poslal za hrbet Courtoisa. Takoj za tem je na drugi strani zapretil Hazard, a ni uspel ogroziti De Gee. To je bila tudi zadnja priložnost prvega polčasa, ki se je tako končal z izidom 1:1.

Lingard 'joker' iz Mourinhovega rokava
Drugi polčas so tako kot prvega, bolje otvorili gostje. Nevarno sta zapreila Danny Drinkwater in Willian, a po uri igre je bil rezultat še vedno nespremenjen. V 67. minuti je nevarno z akrobatskim strelom gostom zapretil Lukaku, a je bil Courtois na pravem mestu. Mourinho ni bil zadovoljen z remijem in je v 65. minuti v igro namesto Martiala, ki sicer ni odigral slabe tekme, poslal Jesseja Lingarda. In prav angleški reprezentant se je v 75. minuti izkazal, ko je po podaji Lukakuja z natančnim strelom z glavo popeljal United v vodstvo in poskrbel za popolni preobrat na Old Traffordu. Le minuti kasneje bi lahko razpoloženi Willian nemudoma izenačil, a je bil De Gea na pravem mestu in je tokrat dobil dvoboj z Brazilcem. Do konca srečanja so domačini bolj ali manj brez težav zadržali nalet gostov iz Londona in prišli do pomembne zmage v bitki za Ligo prvakov v prihodnji sezoni. United je z zmago znova skočil na drugo mesto na prvenstveni lestvici, zbrali so 59 točk, kar je dve več od tretjeuvrščenega Liverpoola in 13 manj od vodilnega Manchester Cityja. Chelsea ostaja pri 53-ih točkah in na 5. mestu razpredelnice.

Za popoln preobrat na Old Traffordu pa je poskrbel Jesse Lingard.