Maribor v boj za (edino) lovoriko, Celje želi kronati Pevnikov preporod, Gorica na čakanju za Evropo

Ljubljana, 23. 05. 2016 15.09 |

Nogometaši Maribora in Celja se bodo v sredo ob 20.30 v Kopru merili za naslov prvaka pokala Slovenije. V obeh taborih nimajo večjih težav z zdravjem in kartoni, tudi zato so oboji prepričani v svojo zmago.

Nogometaši Gorice so na čakanju za Evropo. V kolikor bo Maribor osvojil pokalni naslov, se bo četrtouvrščena ekipa Prve lige Gorica uvrstila v kvalifikacije za Ligo Evropo, če pa naslov osvoji Celje, ki je pod vodstvom Pevnika izgubilo zgolj proti Olimpiji, se bodo preboja v kvalifikacije Lige Evropa veselili rumeno-modri.
"Moštvo, ki pride do finala pokala, je osredotočeno le na to, da ga tudi osvoji. Pripravljali se bomo po najboljših močeh, zanima pa nas samo zmaga," pravi trener Maribora Darko Milanič, ki meni, da je lovorika pomembna za posameznika in okolje, ne pomeni pa neke rešitve sezone. Spomnimo, Maribor je po petih zaporednih naslovih državnega prvaka v tej sezoni ostal brez njega, osvojila ga je Olimpija, še pred začetkom sezone pa je superpokalno lovoriko Mariboru odnesel Koper. Kapetan vijoličnih Marcos Tavares meni podobno kot Milanič: "To bo zelo pomembna tekma za nas. Osredotočeni smo na finale, vse bomo naredili, da zmagamo." Strateg Celja Robert Pevnik poudarja, da se je forma Celja dvignila. "Zdaj pa je prišel ta vrhunec sezone, nagrada za delo skozi vso sezono. Menim, da smo dozoreli za osvojitev tega pokala," pravi Pevnik.
Pevnik je preporodil Celjane, izgubil je zgolj proti Olimpiji.
Pevnik je preporodil Celjane, izgubil je zgolj proti Olimpiji. FOTO: POP TV

Blaž Vrhovec, kapetan Celja, pa poudarja, da je vzdušje v slačilnici zelo pozitivno, tudi Pevnik je pohvalil njihovo prizadevnost. "Kot je že dejal trener, smo tudi v slačilnici prepričani, da je prišel trenutek, da tudi mi osvojimo naslov. Smo pozitivno razpoloženi in komaj čakamo tekmo," je optimist Vrhovec.

Maribor bo v sredo lovil edino preostalo lovoriko v letošnji sezoni.
Maribor bo v sredo lovil edino preostalo lovoriko v letošnji sezoni. FOTO: Miro Majcen

Dvoboj Maribora in Celja v finalu pokala je sicer ponovitev finalnih obračunov iz sezone 2011/12 in 2012/13, obakrat so bili boljši Mariborčani, ki so v 12 finalih skupno osvojili že osem tovrstnih lovorik. Celjani, osemkratni finalisti, zmagovalci pa v sezoni 2004/05, so v finalu nazadnje igrali lani, ko so izgubili proti Kopru. Nogometno dogajanje v Kopru se bo v sredo sicer začelo že ob 16. uri, ko se bosta v finalu mladinskega pokala pomerila Koper in Maribor, ob 18. uri pa bo na sporedu še ženski finale med Radomljami in Pomurjem.