Mariborčani ob remiju v Ljubljani nezadovoljni s sodniško odločitvijo

Ljubljana, 14. 04. 2024 22.13 | Posodobljeno pred 15 dnevi

Nogometaši Maribora in Brava so se v okviru 31. kroga državnega prvenstva razšli z remijem (1:1), v ospredju pa je bila sodniška odločitev, s katero niso zadovoljni v štajerskem taboru. 1:1 je bil izid tudi v Murski Soboti, kjer sta se merila Mura in Koper, Olimpija pa je v gosteh z 1:3 odpravila Domžale.

Statistika Bravo - Maribor
Statistika Bravo - Maribor FOTO: Sofascore.com

Bravo in Maribor sta v Šiški uprizorila zanimivo predstavo, posebej v prvem polčasu ni manjkalo dogajanja na eni in drugi strani. Na koncu sta se ekipi razšli z delitvijo točk po enem zadetku v vsaki mreži in treh razveljavljenih. Razlika med tretjeuvrščenim Mariborom in četrtouvrščenim Bravom tako ostaja 10 točk.

Štajerci, ki so tokrat začeli s precej spremenjeno postavo, v kateri ni bilo Josipa Iličića, Arnela Jakupovića, Hilala Soudanija in Blaža Vrhovca, so po slabi minuti prišli do prve priložnosti, a je bil strel Etienna Beugreja prešibak.

Maribor je bil še naprej odločnejši, konkretnejši, imel je na voljo kar nekaj podaj iz kota, še najboljši poskus je uspel Pijusu Širvysu, vendar je bil tudi njegov poskus premalo natančen za spremembo izida.

V 14. minuti je Maks Barišić že premagal Matijo Orbanića, a se je pravočasno vrnil Nemanja Jakšić in odbil žogo v vratnico ter s tem preprečil vodstvo gostov. Je pa do tega prišlo v 20. minuti, najprej je v kazenskem prostoru prišel do strela prišel Žiga Repas, Obranić je žogo odbil, to pa je nato z glavo pospravil Beugre, ki je dosegel prvenec v vijoličnem dresu.

V 27. in 28. minuti so tudi domači prvič resneje zagrozili, toda predvsem Jakšić je bil le malce premalo natančen s strelom z glavo. So pa Šiškarji nato naredili napako, ki pa je na njihovo srečo ostala nekaznovana.

Mark Španring je žogo namreč "podaril" Beugreju, ki je z njo sam stekel proti praznim vratom, vendar zadel le vratnico, od nje se je ta odbila do Barišića, ki je nato zadel, vendar je pregled posnetka pokazal predhodno igranje z roko Marka Božića. To je sprožilo precej neodobravanj v gostujočem taboru.

V 33. minuti je sledilo izenačenje domačih. Matej Poplatnik je ob Svenu Šoštariču Kariču, ki se je gradil v bližini lastnih vrat, prišel do žoge, jo potisnil pred vrata, od koder je za 1:1 zadel Victor Gidado.

Martin Pečar bi lahko v 38. minuti zadel tudi za vodstvo, a je preveč okleval s strelom, tako da ga je dohitel Šoštarič Karič, v sodniškem dodatku pa je Širvys na drugi strani s strelom z glavo zgrešil prazna vrata.

Ljubljančani so se v 55. minuti že veselili vodstva, ko je po podaji Gidada z desne strani zadel Poplatnik, vendar se je znašel v rahlem prepovedanem položaju.

To pa je bilo dovolj veliko opozorilo, da je Ante Šimundža vpoklical svoje napadalne "kapitalce" Iličića, Jakupovića in Soudanija. Prav slednji je v 72. minuti neuspešno zahteval enajstmetrovko, v 76. pa je Jakupović zadel iz bližine, a je bil tudi on v nedovoljenem položaju.

V 92. minuti so imeli vijolični novo lepo priložnost, vendar je po podaji z leve strani na drugi vratnici z glavo iz bližine zgrešil Soudani. V 95. minuti je Gašper Trdin na drugi strani poskusil od daleč, Bergsen pa je žogo odbil čez gol.

Ljubljanska Olimpija rutinirano opravila z Domžalčani

Zmaji so na gostovanju v Domžalah brez večjih težav prišli do treh točk proti povsem nenevarnim Domžalam.

Ljubljančani so levji delež opravili v začetku drugega polčasa, ko je dvakrat v polno zadel Raul Florucz. V 84. minuti si je nespametno potezo privoščil Peter Agba, ki za to prejel drugi rumeni karton in bil posledično izključen, kar pomeni, da bo moral izpustiti derbi z Mariborom.

Nemanja Motika, Raul Florucz in Ivan Durdov
Nemanja Motika, Raul Florucz in Ivan Durdov FOTO: Luka Kotnik

Vendarle pa so varovanci Zorana Zeljkovića kljub igralskemu primanjkljaju dosegli še tretji zadetek, ki ga je dosegel Admir Bristrić. V zadnji minuti rednega dela srečanja je Filip Stuparević po udarcu iz prostega strela vknjižil častni zadetek domačih. To je bil tudi edini strel Domžal proti vratom Matevža Vidovška.

Remi v Murski Soboti med Muro in Koprom

V Fazaneriji sta se še tretjič v zadnjem mesecu merila Mura in Koper. V prvenstvu je bil nazadnje boljši Koper, v pokalu Mura, tokrat pa se je tekma tako kot jeseni v Murski Soboti končala brez zmagovalca. Za črno-bele je v polno zadel Amadej Maroša, na drugi strani pa je izid iz enajstmetrovke poravnal Timothee Nkada. Ekipi sta na relativno varnem petem in šestem mestu na lestvici.