Maribor, 17. 09. 2014 21.33 |

Slovenski nogometni prvak Maribor je na domačem igrišču odigral tekmo 1. kroga v skupinskem delu lige prvakov. Mariborčani so v Ljudskem vrtu gostili lizbonski Sporting, tekmeca sta se razšla z remijem. Tekma se je končala z izidom 1:1, gola sta dosegla Nani in Luka Zahovič.

Razprodane tribune stadiona Ljudski vrt so uživale v nogometnem prazniku že od uvodnih minut dvoboja Maribora in Sportinga. Mariborčani, ki nastopajo v skupini G, so se v uvodnem krogu skupinskega dela pomerili s portugalsko zasedbo, tekmo so sodili Francozi na čelu z Clementom Turpinom. Maribor je nastopil brez poškodovanega branilca Marka Šulerja, trener Ante Šimundža je na njegovo mesto postavil Arghusa, v začetni enajsterici pa bil tudi izraelski napadalec Sintayehu Sallalich, ki je dobil prednost pred Jeanom Philippom Mendyjem, v napadu pa je bil dvojec Agim Ibraimi-Marcos Tavares.

Po izenačeni igri na uvodu prvega polčasa so v drugem delu gostje prevzeli pobudo in polne roke dela je imel vratar Jasmin Handanović. Dvakrat je dobro posredoval po izvedenih prostih strelih, nato še enkrat v 28. minuti, ko ga je v drugem poizkusu po strelu Carilla rešila prečka. V zaključku polčasa so dobili gostitelji novo energijo in si pripravili nekaj lepih priložnosti. Najprej jo je imel Tavares v 35. minuti, ko je streljal z glavo, a je bil vratar Rui Patricio na pravem mestu, nato pa je dvakrat poizkusil s strelom Ibraimi v 37. in 38. minuti, nato pa je še v 43. minuti po podaji Vršiča Rajčević zadel vratnico, a je po 45 minutah ostalo brez golov.

Navijači Maribora so napolnili Ljudski vrt in se veselili velike točke.
Navijači Maribora so napolnili Ljudski vrt in se veselili velike točke. FOTO: Damjan Žibert
V drugem polčasu so do prve priložnosti prišli gostje, v 47. minuti je po strelu Slimanija izvstno posredoval Handanović, nato pa so tri priložnosti nanizali domači, dvakrat je žoga po strelu Tavaresa švignila mimo vratnice, Sallalichev strel pa je ustavil Patricio. V 58. minuti je Damjan Bohar zamenjal Sallaicha, Mariborčani pa so igrali izjemno podjetno in so imeli pobudo v tem delu igre. V nadaljevanju so bile na vrsti minute bolj umirjene igre, kar so znali izkoristiti gostje. V 80. minuti je iz razdalje dvajsetih metrov z vrha kazenskega prostora v spodnji kot gola zadel izkušeni portugalski zvezdnik Nani, posojeni nogometaš Manchester Uniteda. Handanović je bil nemočen in gostje so povedli z 1:0. V nadaljevanju je Šimundža izvedel dve menjavi, v 81. minuti Vršiča zamenjal Luka Zahović, v 85. pa je namesto Tavaresa v igro vstopil Mendy. V 87. minuti je višje vodstvo Sportinga še enkrat preprečil Handanović po strelu z glavo Maneja in kazalo je, da bodo Portugalci odnesli vse tri točke. V zaključku tekme je imel Luka Zahovič priložnost za izenačenje v 91. minuti, a je bil na mestu vratar Sportinga. In mladi Zahovič je čez minuto poskrbel za izenačenje po napaki obrambe Sportinga, ko se je znašel na pravem mestu in z glavo dosegel pomemben gol za izenačenje. V 92. minuti je zagotovil prvo veliko točko Mariborčanov v letošnji elitni ligi prvakov. Mariborčani bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrali 30. septembra, ko bodo gostovali pri Schalkeju.
Agim Ibraimi je portugalski obrambi povzročal veliko težav.