Maribor, 20. 08. 2014 20.25 |

Nogometaši Maribora so se v Ljudskem vrtu na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za preboj v skupinski del lige prvakov pomerili s škotskim Celticom. Tekma se je končala z remijem (1:1), odločitev o zmagovalcu bo padla na povratni tekmi na Škotskem prihodnji teden.

Na tribunah Ljudskega vrta se je zbralo več kot 11 tisoč navijačev, ki so z nestrpnostjo pričakovali dvoboj slovenskega prvaka Maribora in škotskega Celtica. Gostje iz Glasgowa so že v 6. minuti za kratko utišali domače navijače, saj so hitro povedli z 0:1. Berget je v kazenskem prostoru iz strani streljal proti golu, a je njegov strel ustavil Jasmin Handanović, odbita žoga je prišla do Calluma McGregorja, ki jo je neoviran potisnil v mrežo. Mariborčani so se hitro pobrali in izvedli nekaj obetavnih akcij, v 14. minuti pa je izid izenačil Damjan Bohar. Po lepi podaji Željka Filipovića je do žoge prišel Bohar in v dvoboju ena na ena premagal vratarja Craiga Gordona. V 21. minuti je streljal Charlie Mulgrew, Handanović je bil premagan, a je z golove črte žogo izbil Filipović. V 31. minuti so imeli Štajerci srečo, žoga je letela v mrežo, a je na golovi črti v glavo zadela Celticovega Johansena.

Agim Ibraimi je imel nekaj lepih priložnosti za dosego gola.
Agim Ibraimi je imel nekaj lepih priložnosti za dosego gola. FOTO: Miro Majcen
Maribor je sicer imel pobudo, igra je bila razgibana tudi v drugem polčasu, V 59. minuti je Bohar prestregel žogo na polovici Celtica, do končnega strela je prišel Ibraimi, vendar je bil Gordon na pravem mestu, v 63. minuti je Gordon ustavil še en Ibraimijev poskus.Nevaren protinapad so Škoti izvedli v 72. minuti, ko je Johansen pritekel v kazenski prostor Maribora in se sam znašel pred vratarjem Handanovićem, žoga mu je sicer malce ušla, a ja mariborski vratar dobro posredoval in škotskemu napadalcu žogo izbil. Ostalo je pri neodločenem izidu, o zmagovalcu dvoboja bo odločala povratna tekma prihodnji teden v Glasgowu.
Damjan Bohar je izenačil izid proti Celticu.
Damjan Bohar je izenačil izid proti Celticu. FOTO: Miro Majcen

Maribor - Celtic 1:1 (1:1)
Bohar (14.); McGregor (6.)

začetni postavi:
Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević, Viler. Šuler, Dervišević, Filipović, Vršič, Bohar, Ibraimi, Tavares:
Celtic: Gordon; Lustig, van Dijk, Izauirre, Denayer, McGregor, Mulgrew, Johansen, Berget, Kayal, Stokes;

Standard Liege - Zenit St. Peterburg 0:1 (0:1)
Aalborg - Apoel Nikozija 1:1 (1:0)
Lille - Porto 0:1 (0:0)
Slovan Bratislava - Bate Borisov 1:1 (0:1)

KOMENTARJI (184)

dragulj4
22. 08. 2014 10.44
+0
HEHEHEHE .LAŽJE SE JE TAM NA STADIJONU DRET KOT PA DELAT BOGI POHORSKI M...TI KO PRIDETE V CIVILIZACIJO PA KANTE OD SMETI PUSTITE
+0
taki klub kod je MARIBOR ga v SLOVENIJI še dolgo nebo in ga tudi nebo ker bo MARIBOR stalno boljši.....VSI ostali klubi že v prvem predkrogu izpadejo iz tekmovanja, tako da ne pametuvat in blatit po Mariboru...... MARIBOR PONOS SLOVENIJE
+15
Vsi pluvate maribor ne zavedate pa se kaksen proracun ima maribor in kaksen proracun ima celtic. Celtic je vreden nekaj malega manj kot cela slovenska liga, privoscjo si lahko dosti drazje in kvalitetnejse igralce kot Maribor. Res je da je Maribor imel sreco ampak samo spomnite se kaksno sreco so v preteklosti imeli klubi ki so igrali proti Mariboru. Drugace pa solidno odigrano.
yokerxdinterfan
21. 08. 2014 14.19
+8
upam da se vsaj še ene 3 klubi dvignejo nekako na raven maribora.....potem bo liga zagotovo zanimiva ter močnejša
pridnaov?ka
21. 08. 2014 14.42
-3
simkasarma
22. 08. 2014 09.18
-1
kateri trije klubi?????? lolimpija z 200gledalci, klacer brez pravega igrišča- kod da bi pri sosedu na travniku igrali, tako daleč kod je MB nebo nihče še en lep čas
+2
vijolčni je že celi MARIBOR, vijolčna je že cela ŠTAJERSKA, vijolčna je že vsa SLOVENIJA, evo nas EVROPA ti boš naša vsa, evo nas EVROPA ti boš tudi VIJOLČASTA.........hihihi
+3
1/16 EL sevilla 2:2 2:1sevilla kasnejši zmagovalec , ko bo to gdo dosegel, naj se javi, evropa je bila nasa že lani :D
+3
Obramba je bila včeraj na podnu in samo sreči se lahko zahvalijo, da so izvlekli vsaj remi. Morda bo za Maribor res najbolje, da odigra še eno sezono v LE, kajti v LP s tako luknjasto obrambo nimajo veliko možnosti.
simkasarma
21. 08. 2014 10.15
+0
GREMO MARIBOR edino pravo Slovensko in Evropsko nogometno mesto.......
+6
Jaz ljubim MARIBOR, jaz ljubim LJUDSKI VRT, jaz ljubim POHORJE ponos SLOVENIJE......... MARIBOR VIJOLČNI schampion SLOVENIJE......kaj pa imate v v LJ nič več
+7
žal tavares ne more proti taki hitri ekipi,drugače pa vse še je odprto.
mpk2
21. 08. 2014 09.33
+9
nevem kje si ti videl hitro ekipo?? Sami hlodi so stali noter, Maribor pa namesto da bi bolj spustil žogo (kar so dokazali pri golu), so še kar naprej dajali predložke po zraku, kjer tako al tako niso imeli šans!
+16
Zakaj so tako, da ne rečem "strahopetno", odprli tekmo? Izbrali so neko čudno taktiko (pol ure pred tekmo smo poslušali o neki umirjeni igri, brez zaletavanja, z globinskimi žogami...itd...itd)... Globinske žoge? Za globinske žoge po tleh rabiš hitre igralce, "globinske sveče" pa so bile totalno zgrešene: ne moreš podajat visokih žog proti obrambi, v kateri so stebri nad 190 cm (Gordon 193, Mulgrew 191, Van Dijk 193)... Agresivnost na začetku drugega polčasa je bila obetavna... žal, ni se izšlo za še en zadetek... Šanse na povratni? Kakšen "čudež" od 2:2 bi bil zelo v redu, a ne? Pač, kakor bo, naj bo, ne bodo ostali čist praznih rok: EL imajo zagarantirano... Sretno in predvsem SPRETNO Maribor!
Mungos2
21. 08. 2014 08.54
-16
Igra Mb sloni na bivših igralcih Olimpije, pa če vam je prav ali ne !! Koliko je mariborčanov, oziroma štajercev v ekipi . Dajte odgovore, ne minuse !!!
Laksu
21. 08. 2014 09.04
+30
Ja pa dobro, saj pa igralec si želi napredovat. Bolj glupo bi blo, če bi šli od Mb v olimpi c ko :)
Symbolic
+16
Ne dam ti minus (ker s takim komentarjem si jih zaslužiš precej!), te bom samo vprašal: kakšnega lokal-patriotizma zganjaš v profesionalizmu kjer je pomembno samo KAJ ZNAŠ, ne pa OD KOD SI! Poglej si Celtic: SAMO TRIJE škoti so igrali pri njih! Ti to kaj pove?
štajerc55
21. 08. 2014 09.09
+15
Pa kaj pa ima to zdaj veze iz LJ vam pač igralci bežijo ,pa ti svetujem ,da si sam zastaviš vprašanje ??? ZAKAJ PA ODHAJO IGRALCI IZ OL. V MARIBOR IN TAKO BO ŠE LEP CAJT!! Mislim,da je to vprašanje za tebe in si sam odgovori jaz dobro ve zakaj je tako pa tudi ti verjetno.
štajerc55
21. 08. 2014 09.11
+6
ALI SE RES NEZNAŠ VPRAŠAT ZAKJA ODHAJAO IZ OL.V MAROBOR ,ČE PA TU NE NAJDEŠ ODGOVOR APOTEM TI PA RES NI POMOČI !!
Mungos2
-5
Ne potrebujem odgovora, vendar me zanima, zakaj tako pljuvate čez Olimpijo, ki vam tako zvesto pošilja igralce. Pa nisem Ljubljančan.
Laksu
21. 08. 2014 09.35
+10
Ne vem, če se da kje zasledit, da bi kdo od mariborskih navijačev kdaj napisal ne vem, hajduku recimo, ja ja mezga vam je priso itak od nas. Nikoli. Zaželiš mu srečo in nikoli ne pozabiš, da je enkrat igral za nas. Ti kot ljubljančan bi moral rečt hvala ku r cu, da so perspektivni igralci dobili priložnost v klubu, ki dejansko igra, namesto da grejejo klop kluba, ki nima niti jasne prihodnosti.... Moje mnenje...
Mungos2
21. 08. 2014 09.38
-1
Laksu
21. 08. 2014 09.43
+1
Si napisal pozneje, vidim. Saj vseeno, od kod si, za koga navijas, tak isto nima veze, od kod so igralci. Zdaj so tu. Brala* ;)
Laksu
21. 08. 2014 08.43
+21
Spet vsi po handanovicu. Včeraj je pri prvem golu konkretno zatajila obramba, ki bi mogla poskrbeti za to, da žoga do hande niti ne pride. Spet drugič, ko je z golove črte zbil Filipovic- kje so bli? In se nekajkrat tak. Luknje, ki jih ne bi smelo bit. Ni glih vsa krivda izključno na handanovicu, je pa najlažje eno črno ovco poiskat, kot priznat, da je sinoči marsikje konkretno škripalo. V prvem polčasu vsaj. Predvsem me jezi taktiziranje šimundže, ki se je že na prvi tekmi z zrinjskim izkazalo za neuspešno. Pričakujem minuse, itak. Ja- ko gubil boš in ko boš prvi.... A realen je treba bit.
Symbolic
21. 08. 2014 09.08
+7
Strinjam se... pa omenimo še Johansena, ki nam je rešil čisti zadetek!