Liverpool, 04. 10. 2015 14.31 |

V mestnem derbiju v 8. krogu angleške Premier League sta se na Goodison Parku pomerila domači Everton in Liverpool. Velika tekmeca sta se razšla brez zmagovalca (1:1), gola pa sta padla v končnici prvega polčasa.

Šlo je že za 225. medsebojni obračun Evertona in Liverpoola, redsi pa so rezultatsko uspešnejši, saj so slavili 88-krat. Everton, ki je bil tokrat v vlogi gostitelja mestnega derbija, ima na svojem kontu 66 zmag proti večnemu tekmecu. Everton sicer že devet tekem zapored ni premagal Liverpoola, ekipa trenerja Brendana Rodgersa, ki je pred tekmo odkrito sprejela vlogo favorita derbija, pa je na zadnjih osmih gostovanjih na dvorišču Evertona izgubila le enkrat. Pred novim mestnim dvobojem je imel Everton točko prednosti pred Liverpoolom na prvenstveni lestvici in je zasedal sedmo mesto. Merseyside je postregel z živahno igro z obeh strani, kopico obetavnih akcij pred obema vratarjema Timom Howardom v vratih Evertona in Simon Mignolet kot čuvaj mreže Liverpoola.

Brendan Rodgers in Roberto Martinez
Brendan Rodgers in Roberto Martinez FOTO: Reuters

Vratarja sta bila boljši del ekip, saj sta vseh devetdeset minut potrjevala visoko zbranost in pripravljenost. Ko je kazalo, da bosta rivala na odmor odšla brez doseženega zadetka pa je po kotu v domačem kazenskem prostoru najbolj iznajdljiv Danny Ings, ki je z glavo premagal Howarda. Redsi so prednost zadetka uživali le nekaj minut, saj je še pred odmorom nezbranost Liverpoolove ožje obrambe izkoristil spretni Romelu Lukaku. Če je bil prvi del zelo živahen z obeh strani in niti malo dolgočasen pa je bilo nadaljevanje pravo nasprotje. Tekmeca sta se hitro zadovoljila s točko in takšna je bil tudi igra. Plaha, nekonkretna, premalo napadalna in remi je glede na videno najpravičnejši.

Everton - Liverpool 1:1 (1:1)