Birsa dvakrat osmešil obrambo Interja in poskrbel za slabo voljo starega znanca Handanovića

Milano, 21. 08. 2016 22.46 |

Valter Birsa je v prvem krogu italijanske Serie A poskrbel za veliko zmago Chieva nad Interjem (2:0) v Veroni. Nogometaši Milana pa so premagali zasedbo Torina s 3:2. Kljub temu da so varovanci trenerja Vincenza Montelle vodili že s 3:1, so na koncu proti ekipi, ki jo vodi nekdanji trener Milana Siniša Mihajlović, trepetali za zmago.

Birsa je uprizoril pravi šov na tekmi proti Interju.
Birsa je uprizoril pravi šov na tekmi proti Interju. FOTO: AP

Slovenski reprezentant Valter Birsa je v kazenskem prostoru v 49. minuti tekme sprejel podajo Fabrizia Cacciatoreja z desne strani, s finto položil kar dva branilca Interja, nato pa s strelom po tleh matiral nemočnega Samirja Handanovića, nekdanjega reprezentančnega kolega. Tudi drugi gol za Chievo je prispeval slovenski reprezentant, ki je novo sezono italijanske Serie A očitno pričakal v fantastični formi. Birsa je z novim preigravanjem znova pustošil v obrambi Interja v 81. minuti, potem pa s strelom s šibkejšo desnico s kakšnih 22 metrov še drugič ugnal Handanovića. Ta je žogo v svojem značilnem, vkopanem slogu pospremil le s pogledom.

Mihajlović je takole pozdravil nekdanje varovance.
Mihajlović je takole pozdravil nekdanje varovance. FOTO: AP

Nogometaše iz Milana je v vodstvo popeljal Carlos Bacca z zadetkom v 38. minuti. Ta je odlično serijo nadaljeval tudi v drugem polčasu in na koncu vknjižil klasični hat-trick. Po vodstvu Milana s 3:1, so se Torinčani prebudili in prek Daniela Basellija znižali na 2:3. Globoko v sodnikovem podaljšku so imeli gostje idealno priložnost za izenačenje, a je strel iz enajstmetrovke v 96. minuti tekme zapravil Belotti, sicer strelec prvega zadetka za Torinčane. Vratar Gianluigi Donnarumma je poskus z bele točke zaustavil.

Serie A, 1. krog:
Chievo – Inter 2:0 (0:0)
Birsa 49., 81.
Birsa je igral do 86. minute, Cesar (oba Chievo) je odigral vso tekmo; Handanović (Inter) je branil vso tekmo

Milan – Torino 3:2 (1:0)
Atalanta - Lazio 3:4 (0:3)
Bologna - Crotone 1:0 (0:0)
Empoli - Sampdoria 0:1 (0:1)
Genoa - Cagliari 3:1 (0:0)
Palermo - Sassuolo 0:1 (0:1)
Pescara - Napoli 2:2 (2:0)