Neuspešen debi Milaniča: Poraz Leedsa v gosteh

Leeds, 27. 09. 2014 20.52 |

T.Š./STA
9

Slovenski nogometni trener Darko Milanič, ki je ta teden iz Avstrije prestopil v Anglijo in prevzel drugoligaša Leeds, je trenersko kariero na Otoku začel s porazom. Njegov Leeds je na gostovanju izgubil proti Brentfordu z 0:2.

Darko Milanič se je iz Maribora preselil v Gradec, kjer pa ni bil dolgo trener tamkajšnjega nogometnega kluba Sturm Graz. Pred dnevi se je odločil, da sprejme nov izziv in je prevzel moštvo Leedsa, ki nastopa v drugi angleški ligi (Championship). Milanič je prevzel vajeti v klubu, kjer je kontroverzni lastnik Massimo Cellino prejšnjega stratega Davida Hockadaya odpustil po vsega šestih tekmah. Leeds je sicer v zadnjem času dosegal dobre rezultate, začasni trener Neil Redfearn je namreč na štirih tekmah po slovesu prvega trenerja zabeležil kar tri zmage in en remi. Milaniča čaka težka naloga, saj mora prebuditi ekipo, ki je sedaj po devetih krogih na 13. mestu lestvice s 13 točkami. Leeds je na gostovanju proti Brentfordu izgubil z 2:0, po prvem polčasu je bilo 1:0, gol je padel v sodnikovem podaljšku prvega dela (strelec je bil Jota), gostitelji pa so zapravili še enajstmetrovko, V drugem polčasu je v 77. minuti končni izid postavil McCormack.