Mladi reprezentanti Estoncem nasuli sedem golov

Tallinn, 08. 09. 2014 20.07 |

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na zadnji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2015 v Estoniji premagala domačo ekipo s 7:1. Slovenija je v skupini 2 zasedla tretje mesto za Dansko in Rusijo.

Na gostovanje v Tallinn je skupaj s člansko reprezentanco dopotovala tudi slovenska selekcija do 21 let. Selektor Robert Englaro je ekipo vodil na tekmi v Rakvereju, ki pa je imela zgolj formalni značaj. Slovenija bi v skupini 2 zasedla tretje mesto ne glede na izid, napredovali pa bosta Danska in Rusija.

A kljub temu so mladi slovenski nogometaši dvoboj z Estonci vzeli resno. Nenazadnje so se želeli tudi oddolžiti Estoncem, ki so jih pred letom dni tesno z 1:0 premagali na domači tekmi v Velenju.

Andraž Šporar (desno) je bil natančen iz enajstmetrovke.
Andraž Šporar (desno) je bil natančen iz enajstmetrovke. FOTO: Damjan Žibert

V Rakvereju so bili Slovenci gospodarji na igrišču, kar so hitro pokazali tudi z zadetki v mreži Matveija Igonena. Začel je Nemanja Mitrović v 16. minuti, že dve minuti zatem so domači naredili prekršek za najstrožjo kazen, z bele točke pa je zadel Andraž Šporar. Sledilo je novih udarnih pet minut, ko sta najprej Blaž Vrhovec v 27., potem pa še Benjamin Verbič v 32. poskrbela za zelo zanesljivo vodstvo.

Slovenci pa se niso zadovoljili samo s štirimi zadetki. Že kmalu po začetku drugega polčasa je bilo 5:0, kot je izvajal Vrhovec, žogo pa je v estonsko mrežo spravil Luka Krajnc. Ob koncu tekme je v igro vstopil Dino Hotič in se takoj izkazal. Že v 80. minuti, dve minuti po vstopu v igro, je dosegel svoj prvi gol za to selekcijo, potem pa je Estonija vendarle dosegla vsaj častni zadetek, z bele točke je bil uspešen Frank Liivak. A so vseeno imeli zadnjo besedo Slovenci oziroma še enkrat Hotič, ki je v 89. minuti postavil končnih 7:1.

Estonija - Slovenija 1:7 (0:4)
Liivak (83./11-m); Mitrović (16.), Šporar (18./11-m), Vrhovec (27.), Verbič (32.), Krajnc (63.), Hotič (80.), Hotič (89.).