Modrićeva mojstrovina zapečatila usodo nebogljenih 'gavčev'

Nižni Novgorod, 21. 06. 2018 21.47 |

Hrvaška nogometna izbrana vrsta je na krilih izjemnega dvojca Luka Modrić - Ivan Rakitić nadigrala neprepoznavno reprezentanco Argentine z izidom 3:0. Po zadetku Anteja Rebića na začetku drugega polčasa je usodo varovancev Jorgeja Sampaolija s pravo mojstrovino v 80. minuti zapečatil član madridskega Reala Luka Modrić. Piko na i je v prvi minuti sodnikovega dodatka postavil Ivan Rakitić.

Hrvati so si z zmago nad Argentinci že priigrali osmino finala. Do novih treh točk so prišli povsem zasluženo in po novih napakah neprepričljive obrambe gavčev. Na drugi strani so dvakratni svetovni prvaki v hudih škripcih, saj jim niti zmaga proti Nigeriji v zadnjem krogu neposredno ne zagotavlja osmine finala. Vse bo namreč odvisno tudi od tega, kako se bo končala tekma med Hrvaško in Islandijo.

Prvi polčas je postregel s čvrsto, borbeno predstavo, v kateri sta si obe ekipi priigrali po dve priložnosti. V peti minuti je za Hrvaško prvo zapravil Ivan Perišić, čigar strel malce z leve strani je obranil Willy Caballero, drugo pa Mario Mandžukić s strelom z glavo iz bližine. Argentinci so v 22. minuti prek Marcosa Acune oplazili prečko, najlepšo priložnost polčasa pa je v 30. minuti zapravil Enzo Perez, ki je s 13 metrov odbito žogo praktično neoviran poslal mimo praznih vrat.

Luka Modrić je z novo izjemno predstavo prispeval levji delež k pomembni zmagi Hrvaške nad Argentino. FOTO: AP

V drugem polčasu je v 53. minuti najprej zagrozil Sergio Aguero, a je Danijel Subašić strel obranil, že minuto pozneje pa so Hrvati povedli. Caballero si je ob vrnjeni žogi privoščil ogromno napako, slabo je odbil žogo, ki je končala pri Anteju Rebiću, ta pa je iz prve zatresel argentinsko mrežo. V 64. minuti so imeli novo priložnost, ko sta iz bližine poskusila Maximiliano Meza in Lionel Messi, a sta Subašić in Ivan Rakitić ohranila mrežo nedotaknjeno. Na drugi strani je nekaj trenutkov pozneje Mandžukić ob branilcu zadel le zunanji del mreže iz bližine.

Zato pa je bil natančnejši Luka Modrić v 80. minuti, ki je sprožil z dobrih 20 metrov in zadel v desni spodnji kot argentinskih vrat. V 87. minuti je še Rakitić s prostega strela zatresel prečko. V prvi minuti sodniškega dodatka je odlični vezist Barcelone dodal dodatno sol na argentinske rane, saj je po učinkovito zaključil protinapad za 3:0.

Svetovno prvenstvo, skupina D, drugi krog, izid:
Argentina - Hrvaška 0:3 (0:0)
Rebić 53., Modrić 80., Rakitić 92.

Argentina: Caballero, Mercado, Otamendi, Tagliafico, Salvio (56./Pavon), Mascherano, Perez (68./Dybala), Meza, Messi, Acuna , Agüero (54./Higuain).

Hrvaška: Subašić, Vrsaljko , Lovren, Vida, Strinić, Rakitić, Brozović,nModrić, Rebić (57./Kramarić), Perišić (82./Kovačić), Mandžukić (93./Ćorluka).

+4
Ne vem zakaj bi to bilo hecno? Pač imaš težke motnje v buči.
MKII
22. 06. 2018 19.13
+2
Musa je razparal Ssone, ki grejo lahko mirno spet losose loviti.
Johnny_J
22. 06. 2018 18.51
+4
Ni še konec,Nigerija ohranja upe za Argentino. Zdaj imajo nekaj dni časa,da rečejo bobu bob,se zamislijo in spravijo nekaj skupaj proti Nigeriji. Seveda bo morala tudi Hrvaška odigrati odlično proti neugodnim islandcem.
SAF1
22. 06. 2018 17.35
+3
To sosedi, gremo do konca, ali pa vsaj iz skupinskega dela pridite, lol.
CURVANORD Zanetti
22. 06. 2018 15.54
+5
Icardi je res dobrega srca, namerava kuoiti vsem igralcem Argentine ki so trenutno v Rusiji nove 4K tv-je , da bodo tudi oni kmalu lahko gledali svetvno prvenstvo doma in uzivali v dopustu
mackintosh
22. 06. 2018 15.37
+0
a kdo gleda kakšen nemaren blefer je neymar?
mackintosh
22. 06. 2018 15.38
-1
upam da ne bodo zmagal. s takimi igralci si ne zaslužijo. kam so spravili nekoč ponosno brazilijo.
mackintosh
22. 06. 2018 15.49
-1
šumar
22. 06. 2018 11.30
-4
haha kot otroci dve tekme in ze ste najbolj pametni haha tudi za hrvate pride čas na tem prvenstvu in prav tako tut za rolandota haha
grevid
22. 06. 2018 11.10
+11
Škoda ker mora Messi igrati s takimi soigralci.
igyyp
22. 06. 2018 10.53
+42
Nekateri res ne morate iz svoje koze. Ni tezava v samem Messiju, tezava je v tem, da ima 10 hlodov okoli sebe, + selektorja, ki je popolnoma takticno napacno razmislal. Ekipa Hrvatov oziroma jedro je prakticno iz spanske lige in popolnoma vedo kako ustaviti Messija. Od selektorja Argentine pa itak nic, skace kot ena opica okoli igrisca in to je to. Messi nima pomoci soigralcev, in zato, da se pljuje po njemo je iz moje strani nesportno. Sicer sem navijac Reala in mi je Messi nasprotnik, vendar ni fer pljuvat po njemu, ker v Barci je on izreden nogometas. Drugace pa cestitke nasim sosedom. Razbil so jih kot kante. Lp vsem.
+2
Mesi ne rabi nobenega, on ni iz tega sveta, se še spomnite teh bolanih stavkov? Nobena podarjena žoga mu ne pomaga, če nima soigralcev, pa še ogromno pomaga sodniška pomoč.
Uporabnik1245345
22. 06. 2018 17.38
-3
Tale selektor Argentine, ki skače kot opica, je že 2x premagal Messija v finalu Cope Americe. Tokrat je oblikoval ekipo okrog Messija, pa tudi to ni bilo dovolj za dobro igro. Messi v ničemer ni izstopal, in če je imel v ekipi 10 hlodov, je bil potem on enajsti hlod.
edinho70
22. 06. 2018 10.37
+27
Vsi govorite kako Argentina ne zna igrat ,da je Messi slab,da je taktika slaba in še in še......Hrvaška je najbolj kompaktna in najbolj uigrana ekipa na tem SP.....Res ne vem kdo jih lahko zaustavi...Moje skromno mnenje
Die einemaister
22. 06. 2018 11.38
-8
hahahaha kot 2016 ko so že v osmini rekli da so prvaki, pa so jih portugalci pojedli
SAF1
22. 06. 2018 17.40
+0
Hrvati, lahko pridejo daleč na tem SP ampak za naslov pa dvomim.Mogoče če bodo ostali na realnih tleh in se potrudili, lahko dosežejo spet super rezultat kot takrat...tretje mesto, pozabil sem leto.
+5
Res so zelo dobri. Ne le, da imajo ogromno zvenečih imen, ki igrajo po najboljših klubih, so tudi zelo enotni in imajo pravo kemjio. Kar se tiče EP 2016, so imeli pa Portugalci takrat srečo, da so premagali Hrvate.
random15
22. 06. 2018 10.33
+16
Bral sem spodaj komentarje in ni mi jasno zakaj ljudje mislijo da bi moral samo Messi zabijati gole in resevati Argentino. Ronaldo je velik igralec in po mnenju eden najbolsih “gol-geterjev” v zgodovini. Messi ze dolgo ne igra vec v spici ali na krilu zato ni vec te potrebe da zabija gole ker vse vec igra v vezni liniji. Realno gledano ne moremo primerjati ta 2 igralca ker ne igrata na istih pozicijah in nimata iste vloge v mostvu. Je pa CR eden najboljsih gol geterjev Messi je pa po mojem mnenju najbolsi in najbolj kompleten igralec ker lahko pocne vse (igra v vezi...)
random15
22. 06. 2018 10.34
+22
In pa seveda na prvenstvu navijam za Hrvate, tako da bravo, odlicna tekma in mislim da lahko pridejo dalec.
Ka pa mislis
22. 06. 2018 10.31
+19
Impresivna igra hrvaske. Upam da zdrzijo cim dlje.
falotka1234
22. 06. 2018 10.17
+16
čestitke dečki super ste,..navijam za vas!
CastrumFF
22. 06. 2018 10.19
+1
hruškeinjabolka
+2
Noben "nogometaš" na svetu si ne zasluži več kot minimalca (550€) ...vsaj za ves ta blef in simuliranje, ne. Da ne omenim, da večina v večini primerov fali 7m gol iz 15m, kaj šele iz 5m. Biatlonec preteče 30km na včasih tudi -25stopinj in zadane 5cm tarčo iz razdalje več kot 15m, torej naj mi kdo pove, zakaj 99% " fuzbalerjev" po 20 letih treninaga, fali 7m gol iz 15m ??????????? Ne rečem, da golman brani, ampak da fali 7m okvir, haloooo? Pa to da pretečejo v povprečju samo 10km na tekmo, zvijajo se pa kao v krčih, k da so pretekli 110km, haloo??????? Kolesar na tour de france al igiro d italija oz.na večini dirk pade pri veliki hitrosti, si spahne ramo, potolče celo telo do krvi, pa vseeno TAKOJ vstane zajaha rezervno kolo in kolesari še 2,3 ure....Torej, vsak nogometač, ki pade na tla in lče nima odpretga zloma, če nima vsaj 20cm odprte rane, itd itd nima kaj ležat travi več kot 3 seknde ali pa prepoved vsaj 20 tekem in brez plače vsaj 2 leti... No in še takrat si ne bodo zaslužili več kot 1500€ neto neto, pa morda burek za nagrado ob doseženem golu. OK!!!!!!!!!!!!!
rovte
22. 06. 2018 10.29
+10
MKII
22. 06. 2018 10.08
+1
Papež bo zaprosil za trojno državljanstvo. Tretji pasoš bo namreč HRVAŠKI.
rekof
22. 06. 2018 10.40
+4
J* takega Papeža, ki je naredil več škode RKC, kot zadnjih 15 papežev skupaj. Tipični liberalec.