Montella po tekmi z Milanom: Sodnik mi dolguje večerjo

Firence, 08. 04. 2013 06.30 |

V 31. krogu Serie A je Fiorentina gostila AC Milan. Rossoneri so povedli z 2:0, na koncu pa so domači kljub igralcu manj iztržili remi. Trener domače ekipe Vicenzo Montella pa je imel med polčasom zanimiv pogovor z glavnim sodnikom Paolom Tagliaventom.

Riccardo Montolivo
Riccardo Montolivo FOTO: Reuters

Varovanci Massimiliana Allegrija so povedli v 14. minuti po zaslugi Riccarda Montoliva. Razigrani italijanski reprezentant pa je v 62. minuti lepo podal do Mathieuja Flaminija, ki je povišal na 2:0. Nogometaši iz Firenc se niso predali in izid po nekaj minutah znižali. Z bele točke je bil natančen Adem Ljajić. V 73. minuti pa je sodnik Paolo Tagliavento domačim dosodil še eno najstrožjo kazen, ki jo je uspešno izvedel David Pizarro. Ob koncu prvega polčasa pa je Vicenzo Montella ostal brez Nenada Tomovića, ki je po prekršku na Stephanom El Shaarawyjem dobil rdeči karton. Montella je prepričan, da je odločitev glavnega sodnika prestroga. "Ne govorim rad o sodnikih. Vse, kar bom rekel, je to, da sva med polčasom s Tagliaventom stavila o upravičeni oz. neupravičeni izključitvi. On je prepričan, da se je odločil pravilno. V igri je večerja in mislim, da sem dobil stavo,“ je na novinarski konferenci po tekmi dejal Montella in nadaljeval: "Čeprav smo zaostajali z 0:2, smo imeli dovolj poguma, da smo se z igralcem manj vrnili v igro in iztržili točko.“