Mourinho si želi novih izzivov: Rad bi vodil reprezentanco

London, 19. 06. 2019 11.44 |

Jose Mourinho, ki je vse od decembra, ko je izgubil službo pri Manchester Unitedu, na 'prisilnem odmoru', je napovedal svojo vrnitev v trenerske vode. Tokrat si prvič v svoji karieri želi prevzeti reprezentanco, čeprav mu snubcev, med njimi naj bi bil najbolj zagret Newcastle, ne manjka.

Po katastrofalnem začetku lanske sezone, ko je Manchester United v prvih sedemnajstih krogih angleškega prvenstva dosegel zgolj sedem zmag, na lestvici pa je za vodilnim Liverpoolom zaostajal 19 točk, kar je bil najslabši začetek sezone kluba po sezoni 1990/91, so Joseju Mourinhu 17. decembra pri rdečih vragih pokazali vrata.

Zdaj je portugalski strateg pripravljen na vrnitev med trenerje. Mogoče presenetljivo pa je Mou v intervjuju za angleški SkySports povedal, da se v svojem naslednjem angažmaju vidi na klopi ene od reprezentanc. "Želim se preizkusiti v novih tekmovanjih. Razmišljam o svetovnem prvenstvu, evropskem prvenstvu. To je bila moja želja že dalj časa," je dejal 56-letni Portugalec.

Katera reprezentanca bo ponudila priložnost Joseju Mourinhu?
Katera reprezentanca bo ponudila priložnost Joseju Mourinhu? FOTO: AP

Kljub namigovanjem, da s svojimi izjavami cilja na stolček portugalskega selektorja, ki ga trenutno uspešno zaseda Fernando Santos, ki je z reprezentanco osvojil EP leta 2016 in letošnjo izvedbo Lige narodov, pa Mourinho te očitke zavrača. "Portugalska ni nujno projekt, s katerim se želim spopasti. Ne bi rad sprejel ponudbe samo zato, da postanem selektor. Želim si projekta, ki me bo prepričal v celoti," je jasen Mourinho, ki je bil pred vnovičnim ustoličenjem Zinedina Zidana eden od kandidatov za vrnitev na klop galaktikov.