Napoli po enajstmetrovkah do superpokalne lovorike proti Juventusu

Doha, 22. 12. 2014 21.44 |

V Dohi sta se za italijanski superpokal pomerili moštvi Juventusa in Napolija. Odločitev o zmagovalcu je padla šele po izvajanju enajstmetrovk, saj je bil izid po rednem delu in podaljšku izenačen (2:2). Lovoriko so osvojili nogometaši Napolija.

Napoli je po enajstmetrovkah premagal Juventus in prišel do zmage v italijanskem superpokalu. Zmagovalec državnega prvenstva Juventus in pokalni zmagovalec Napoli sta se v Dohi pomerila za prestižni superpokal. Po 90. minutah je bil izid 1:1, po podaljških prav tako ni bilo odločitve (2:2), zato so zmagovalca odločile enajstmetrovke. Napoli je bil boljši in je porazil velikega tekmeca in branilca naslova.

Tekmo je gostil stadion Jassim Bin Hamad v Dohi, ekipa iz Neaplja pa si je zagotovila sedmo zmago v tem tekmovanju. V Dohi je v 5. minuti Carlos Tevez povedel Juventus v vodstvo, za Napoli je v 68. minuti izenačil Gonzalo Higuain. Tevez je Juventus spet v vodstvo popeljal v 106. minuti tekme, a je v 118. minuti izenačil Higuain. Po izvajanju enajstmetrovk so bili boljši igralci Napolija, odločitev je padla ko je priložnost za Juventus zapravil Simone Padoin, pri Napoliju pa je v polno zadel Kalidou Koulibaly.