Nepričakovana zaušnica finalistu SP: Hrvati poraženi v Varaždinu

Varaždin, 12. 06. 2019 07.50 |

Ob kvalifikacijskih tekmah je bilo na sporedu tudi nekaj zanimivih prijateljskih nogometnih obračunov. Eden takšnih se je zgodil v Varaždinu, kjer sta se pomerili reprezentanci Hrvaške in Tunizije. Finalist svetovnega prvenstva v Rusiji pa je pred domačimi navijači doživel neprijetno zaušnico, saj je bil nepričakovano poražen z 1 : 2.

Zlatko Dalić, selektor hrvaške reprezentance
Zlatko Dalić, selektor hrvaške reprezentance FOTO: AP

Hrvaška nogometna reprezentanca je v prijateljski tekmi v Varaždinu izgubila proti Tuniziji z 1 : 2. Za Hrvate je to prvi poraz v zgodovini proti katerikoli afriški ekipi, za Tunizijce pa je uspeh lepa spodbuda pred začetkom afriškega prvenstva.

Gostje, ki bodo od 21. junija v Egiptu nastopali v skupini z Angolo, Malijem in Mavretanijo, so povedli v 16. minuti, Hrvati so izenačili na začetku drugega polčasa preko Bruna Petkovića, zmagoviti gol za Tunizijo pa je v 70. minuti iz enajstmetrovke dosegel Naim Sliti.

Trinidad in Tobago – Kanada     0 : 2 (0 : 1)
Južna Koreja – Iran             1 : 1 (0 : 0)
Singapur – Mjanmar              1 : 2 (1 : 1)
Kitajska – Tadžikistan          1 : 0 (1 : 0)
Jordanija – Indonezija          4 : 1 (2 : 0)
Uzbekistan – Sirija             2 : 0 (2 : 0)
Kirgizistan – Palestina         2 : 2 (1 : 0)
Gvineja – Benin                 0 : 1 (0 : 1)
Alžirija – Burundi              1 : 1 (0 : 0)
Hrvaška –Tunizija              1 : 2 (0 : 1)