Neustavljiv: Kampl še drugič zapored zabil dva gola!

Salzburg, 27. 07. 2013 21.17 |

Slovenski nogometni reprezentant Kevin Kampl je na začetku nove sezone v odlični formi. Vezist Red Bull Salzburga je namreč ob zmagi svojega moštva na derbiju proti dunajski Austrii (5:1) zabil dva gola.

Kevin Kampl
Kevin Kampl FOTO: Damjan Žibert

Kevin Kampl nadaljuje svoj strelski pohod. 22-letni nogometaš je na uvodni tekmi avstrijskega prvenstva proti Wiener Neustadtu zabil dva gola, vajo pa je ponovil tudi na derbiju drugega kroga. Red Bull Salzburg je na svojem igrišču gostil aktualnega prvaka Austrio iz Dunaja in prišel do odmevne zmage. Varovanci trenerja Rogerja Schmidta so branilce naslova ugnali kar s 5:1, prvo ime obračuna pa je bil prav Kampl, ki je svoj prvi gol na tekmi dosegel v 16 sekundi drugega polčasa, ko je Salzburg popeljal v vodstvo s 3:1. Nekdanji član Bayerja iz Leverkusna je svoj tretji gol v sezoni proslavil s slačenjem majice, zaradi česar je prejel rumeni karton. Dobro igro je Kampl kronal v 73. minuti, ko je dosegel še svoj drugi gol na tekmi in postavil končni izid obračuna 5:1. Iznajdljivi vezist je tako znova dokazal, da je v izvrstni formi, kar zagotovo veseli tudi selektorja slovenske izbrane vrste Srečka Katanca.