Newcastle razbil Tottenham, City pa Luton

London, 13. 04. 2024 21.16 | Posodobljeno pred 15 dnevi

Do konca sezone angleškega prvenstva bo zagotovo še precej vroče, saj je troboj za naslov prvaka v polnem teku. Sobotni dan 33. kroga sta sicer začela Newcastle in Tottenham, pri čemer je slednji doživel visok poraz. Domači so jih nadigrali s kar 4:0, zadeli pa so Alexander Isak v 30. in 51. minuti, Anthony Gordon v 32. in Fabian Schär v 87. minuti. Vodilni Manchester City je prvo mesto potrdil proti Lutonu, Meščani so jih nadigrali kar 5:1. Drugouvrščeni Arsenal in tretjeuvrščeni Liverpool bosta na igrišču v nedeljo.

Statistika tekme Manchester City - Luton
Statistika tekme Manchester City - Luton FOTO: Sofascore.com

Tekma med Manchester Cityjem in Lutonom se je začela z avtogolom Daikija Hashioke že v drugi minuti. V 64. minuti je mrežo zatresel Mateo Kovačić, v 76. pa je 11-metrovko natančno izvedel Erling Haaland. Nato so do zadetka prišli tudi gostje, toda v nadaljevanju sta bila uspešna še Jeremy Doku in Joško Gvardiol.