Ljubljana, 02. 11. 2014 17.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

V 16. krogu prve slovenske nogometne lige so bili odigrane še štiri tekme. Olimpija je v Stožicah izgubila proti Celju (1:3), Rudar je premagal Gorico (1:0), Zavrč je slavil v Radomljah (1:2), Koprčani pa so bili boljši od Novomeščanov (1:0).

Ljubljančani in Celjani so v Stožicah obračunali za drugo mesto na prvenstveni lestvici, bolj veselo pa je bilo po tekmi v gostujoči slačilnici. Ne samo zaradi preboja tik pod vrh, na katerem so še naprej Domžale, temveč tudi zato, ker so varovanci Simona Rožmana zdaj neporaženi na 18 zaporednih tekmah v vseh tekmovanjih, slavili so petič zaporedoma v DP, Olimpiji pa so zabili prvi gol na domačem igrišču po 1. krogu, ko je v Stožicah zadela Krka. Gosti so začeli nekoliko zadržano, pa čeprav so sprožili prvi strel na tekmi, drugič so zapretili v 12. minuti, toda po strelu Benjamina Verbiča je bil na pravem mestu Aleksander Šeliga. Po nekaj minutah igre med obema kazenskima prostoroma, pa so Celjani v 33. minuti prišli do prostega strela. Tega je izvajal Blaž Vrhovec, ki je v kazenskem prostor lepo našel Danijela Miškića, ta pa je s prve premagal nemočnega Šeligo za 1:0.

Ljubljančani so dobro začeli drugi polčas, si pripravili nekaj priložnosti, ki pa jih niso poslali v celjski gol. Celjani so vzpostavili ravnotežje, v 55. minuti pa zadeli drugič. Ahmedi je ukradel žogo, jo z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je bil na pravem mestu Sunny in jo poslal za hrbet Šelige. V 75. minuti pa so domači le prišli do gola. Do žoge v kazenskem prostoru je prišel Nemanja Mitrović, si lepo pripravil prostor za strel in zadel celjski gol. Štiri minute pred koncem je tekmo dokončno odločil Mislav Oršić. Na robu kazenskega prostora je prejel žogo, se prebil v kazenski prostor in s pomočjo prečke zadel za 3:1.

Celjani so se zmago proti Olimpiji prebili na drugo mesto lestvice.
Celjani so se zmago proti Olimpiji prebili na drugo mesto lestvice. FOTO: Miro Majcen

Radomljani nadaljujejo sušno obdobje. Če so tokrat le prekinili več kot en mesec dolg strelski premor, pa so izgubili že petič zaporedoma. Zavrč se je z deveto zmago točkovno izenačil s tretjeuvrščeno Olimpijo in četrtouvrščenim Mariborom, ki sta v tem krogu doživela poraz, Radomlje pa so po že 13. porazu zacementirane na dnu lestvice. Zavrčani so že v prvem polčasu prišli do lepe prednosti, saj so po 45 minutah že vodili z 2:0. Že v prvi nevarni akciji so povedli, in sicer v 14. minuti, ko je po zmedi v kazenskem prostoru domačih do žoge prišel Ivan Antolek in zadel za 1:0. V 23. minuti je Dino Kresinger z glavo znova zatresel mrežo gostiteljev, a je bil v prepovedanem položaju. Isti igralec pa se je med strelce vendarle kmalu vpisal, saj je v 33. minuti podvojil prednost Zavrča, ko se je po lepi podaji Dorisa Kelenca sam znašel pred Vjekoslavom Andrićem in ga premagal. V drugem polčasu je bilo dogajanje na zelenici precej mirno, tako da maloštevilni gledalci dolgo niso videli resnejše akcije. Je pa v 87. minuti domačim nekaj upov le zbudil Janez Zavrl, saj je uspešno izvedel enajstmetrovko, dosojeno v gneči v kazenskem prostoru. Toda tudi ta zadetek je bil na koncu premalo za kaj več kot konec strelskega posta domačih.

Matija Smrekar
Matija Smrekar FOTO: Miro Majcen

Velenjčani nadaljujejo dober niz na svojem stadionu proti gostom iz Nove Gorice. Proti njim Ob jezeru niso izgubili že več kot tri leta. Tudi danes so niz nadaljevali, in sicer po zaslugi Dragana Jelića, ki je dosegel edini gol na tekmi. Sedmouvrščeni Rudar je tako najbližji zasledovalki Gorici pobegnil že za sedem točk, pred deveto Krko in zadnjimi Radomljani pa imajo Velenjčani že deset oziroma 14 točk naskoka. V 42. minuti so domači povedli. Damjan Trifković je v kazenskem prostoru našel Babića, ta je žogo oddal do Dragana Jelića, ki je s strelom iz prve iz bližine zadel za 1:0. V drugem polčasu sta ekipi v uvodnem delu kazali borbeno igro, ki pa ni prinesla priložnosti.  V 78. minuti so domači ostali brez Leona Črnčiča, ki je dobil drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Džuzdanovićem. Novogoričanom številčne prednosti ni uspelo izkoristiti, še več, njihov vratar Simčič je v izdihljajih tekme z odličnim posredovanjem preprečil še zadetek Ivana Firerja.

Koprčani so dosegli novo zmago.
Koprčani so dosegli novo zmago. FOTO: Miro Majcen

Novomeščani so še naprej zelo zaželena stranka koprskih nogometašev, saj so zmagali že na deveti od desetih medsebojnih prvenstvenih tekem. Kanarčki so se za zmago morali kar potruditi, a po zaslugi Mateja Pučka sedmič osvojili tri točke v sezoni in ostajajo na šestem mestu prvenstvene lestvice. Krka je po 11. porazu ostala deveta. V prvem polčasu so gledalci videli zelo povprečen nogomet. Obe ekipi sta se sicer trudili, a večjih nevarnosti za vratarja Ermina Hasića oziroma Tomislava Pelina ni bilo. V drugem polčasu sta ekipi prikazali boljšo igro, sploh domači nogometaši. Odločilni trenutek tekme se je zgodil v 76. minuti. Spet je po levi strani prodrl Srečković, ki je lepo podal pred vrata Krke, na drugi vratnici pa je hitri Pučko z glavo žogo le še potisnil v mrežo. Štiri minute pozneje je sledila nekakšna "fotokopija" prejšnje akcije. Spet je bil v glavni vlogi Srečković, ki je z leve strani poslal uporabno podajo, Jaka Štromajer pa je bil pri strelu z glavo nenatančen. V sodniškem dodatku je z desetih metrov dobro streljal rezervist domačih Marko Krivičič, izkazal se je Pelin. Skoraj povsem v izteku tekme pa so priložnost imeli tudi gosti, vendar žoge po podaji Josipa Fučka Marin Perić ni zmogel spraviti v domačo mrežo, temveč v roke Hasića.

Rudar - Gorica 1:0 (1:0)
Radomlje - Zavrč 1:2 (0:2)
Olimpija - Celje 1:3 (0:1)
Luka Koper - Krka 1:0 (0:0)