Morgan poskrbel za pomembno zmago Leicestra, prednost pred Tottenhamom zdaj sedem točk

Leicester, 03. 04. 2016 16.13 |

Nogometaši Leicester Cityja so v 32. krogu angleške Premier League na domačem stadionu King Power pred malenkost več kot 32.000 gledalci z 1:0 premagali zasedbo Southmaptona in tako prednost pred drugouvrščenim Tottenhamom povišal na sedem točk. Do konca prvenstva je šest krogov.

Morgan je takole proslavil svoj zadetek.
Morgan je takole proslavil svoj zadetek. FOTO: AP

Prvi so se do zadetka v 38. minuta dokopali nogometaši Leicestra, potem ko je predložek v kazenski prostor z leve strani poslal Christian Fuchs. Med branilci Southmaptona se je z glavo odlično znašel Jamajčan Wes Morgan in ob vratnici spravil žogo za hrbet Fraserja Forsterja, sicer angleškega reprezentanta. Leicester je z golom ustavil pritisk gostov, ki so bili v uvodnih 35 minutah precej bliže zadetku. Najbolj nevarno je bilo v 32. minuti, ko se je sam pred vratarjem Kasperjem Schmeichlom znašel Sadio Mane. Ta je danskega vratarja že preigral, a se je eden od branilcev Leicestra dobro vrnil v obrambo in blokiral pot žogi v mrežo. Tri minute kasneje je sledil še strel Joseja Fonteja, ki je poskusil z razdalje v zgornji kot Leicestrovih vrat, a se je z obrambo tedaj izkazal Schmeichel.

Leicester je bil zelo blizu zadetka v izteku 60. minute tekme, ko je Fonte blokiral podajo Mahreza, a se je Forster s fantastičnim posredovanjem izkazal. Celo tako, da je presenetil Jamieja Vardyja, ki je že dvignil roke in hotel proslaviti morebitni zadetek. Danny Simpson je v 71. minuti zapravil nemogoče, potem ko se je po iznajdljivi podaji Vardyja znašel sam pred golom, a streljal ravno v vratarja Forsterja. V 73. minuti je žoga v kazenskem prostoru Leicestra v roko zadela Roberta Hutha, a se sodnik ni odločil za najstrožjo kazen. Zaključno žogico je v 85. minuti imel tudi Vardy, ki je sprožil z desne strani, a se je tudi tokrat z obrambo izkazal Forster. Lisice so do konca uspele zadržati prednost in se veselile nove, še dvajsete ligaške zmage. To je bila še četrta zaporedna zmaga Leicestra z rezultatom 1:0, zdaj pa imajo lisice kar sedem točk prednosti pred drugouvrščenim Tottenhamom.