Beograd, 03. 05. 2016 19.45 |

Nogometaši Crvene zvezde so novi srbski prvaki. To so si zagotovili tri kroge pred koncem, ko so z 1:0 premagali Voždovac. Pred drugouvrščenim Čukaričkim, ki je izgubil proti Vojvodini, ima devet točk prednosti in boljši dosežek v medsebojnih tekmah.

Za nekdanje evropske prvake je to 27. naslov državnega prvaka, a šele tretji, od kar je Srbija samostojna. Prvega so osvojili v prvem srbskem prvenstvu leta 2007, nato pa so bili najboljši tudi leta 2014, ko jih je vodil slovenski trener Slaviša Stojanović.

Navijači Crvene zvezde praznujejo nov naslov državnega nogometnega prvaka.
Navijači Crvene zvezde praznujejo nov naslov državnega nogometnega prvaka. FOTO: Damjan Žibert

Lanski prvak Partizan je letos zaenkrat šele na tretjem mestu.