Nogometašice Olimpije bodo prvič lovile Ligo prvakinj

Ljubljana, 24. 06. 2017 06.30 |

Ljubljanske nogometašice, aktualne slovenske državne prvakinje, bodo gostiteljice enega od desetih kvalifikacijskih turnirjev za uvrstitev v ligo prvakinj, žreb na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu pa je določil, da bodo njihove tekmice v skupini 6 švicarski Zürich, Minsk iz Belorusije in Birkirkara z Malte.

Ljubljančanke se veselijo premiernega naslova državnih prvakinj.
Ljubljančanke se veselijo premiernega naslova državnih prvakinj. FOTO: NZS
Kvalifikacijski turnir za uvrstitev med 32 najboljših ekip bo na sporedu med 22. in 28. avgustom, tekme pa bodo v športnem parku v Spodnji Šiški in v Stožicah. V prvem krogu lige prvakinj je že uvrščenih 21 ekip, vključno z nogometašicami Lyona, dvakratnimi zaporednimi zmagovalkami, med 32 najboljših ekip pa se želi uvrstiti tudi Olimpija, ki v tem tekmovanju igra prvič.
Nogometašice ljubljanske Olimpije se bodo v kvalifikacijah za preboj v Ligo prvakinj udarile s švicarskim Zürichom, beloruskim Minskom in malteško Birkirkaro. Kvalifikacijski turnir bo potekal od 22.8. do 28.8. v Ljubljani.

"Žreb nam je bil še kar naklonjen, saj sta Minsk in Birkirkara ekipi, ki bi ju morali premagati, o prvem mestu pa bo najverjetneje odločala že prva tekma med nami in Zürichom. Z njim smo lani avgusta že uigrali, ko smo bili na turnirju v Franciji. Tisto tekmo smo sicer izgubili, vendar smo imeli takrat slabšo ekipo. Časa za pripravo na turnir imamo dovolj, in če bomo taktično dobro odigrali tekmo, se lahko nadejamo preboja v prvi krog lige prvakinj," je z žrebom v Nyonu zadovoljen Boris Snedec, predsednik nogometašic Olimpije.

Zanimivo je, da je Zürich že lani v kvalifikacijah igral z ekipo iz Slovenije, na turnirju v Beltincih je s 5:0 premagal Teleing Pomurje in se uvrstil v prvi krog Lige prvakinj.