Wellington, 07. 07. 2015 09.51 |

Reprezentanca Mikronezije bo ostala zapisana v nogometno zgodovino, a na dosežek igralci ne bodo ravno ponosni. Na treh tekmah pacifiških iger so dobili kar 114 golov, na zadnji je bil izid prav neverjeten, 46:0.

Moštvo Mikronezije je na pacifiških igrah, ki štejejo tudi kot olimpijski kvalifikacijski turnir za nastop v Rio de Janeiru, doživelo tri katastrofalne poraze, vsak naslednji je nova rekordna znamka. Najprej so proti Tahitiju izgubili s 30:0, proti Fidžiju je bilo 38:0, nov rekord pa je zadnji poraz, kar 46:0 proti ekipi Vanuatuja. Na treh tekmah je Mikronezija dobila neverjetnih 114 golov.

Za zmagovalno moštvo je Jean Kaltack dosegel 16 golov. Za Mikronezijo je to prvi nastop na turnirju nogometne zveze Oceanije (OFC), a omenjeni poraz je tudi rekord pacifiških iger. Pred tem je bil najvišji poraz iz leta 1971, ko so Cookovi otoki izgubili proti Tahitiju s 30:0. Pacifiške igre so na sporedu vsake štiri leta.