Nov šok za Nemce, Ronaldo rešil Portugalce

Berlin, 14. 10. 2014 23.13 |

S tekmami v skupinah D, E, F in I se je končala oktobrska akcija nogometnih reprezentanc, ki se borijo za vozovnice za EP 2016. Svetovni prvaki Nemci so doživeli nov šok in igrali le 1:1 z Irsko, Danci pa so po golu Cristiana Ronalda v 95. minuti klonili proti Portugalski.

Joachim Löw
Joachim Löw FOTO: Reuters

V skupini D so morali Nemci po nepričakovanem porazu s Poljsko precej bolj resno vzeti tekmo z Irsko, kot bi jo kot svetovni prvaki še pred nekaj tedni. A številne poškodbe in povsem zdesetkana ekipa selektorju Joachimu Löwu niso dovolili mirnega spanca, nazadnje pa so se strahovi izkazali za upravičene. Nemci so sicer narekovali ritem, bili boljši, imeli več priložnosti, izkoristili pa le eno Tonija Kroosa v 71. minuti. Kazen je na stadionu v Gelsenkirchnu prišla v 94. minuti, ko je bil irski rezervist John O'Shea na pravem mestu za 1:1. Nemci so tako po treh tekmah le četrti v skupini D. V drugih tekmah te skupine je Gibraltar z Gruzijo izgubil z 0:3, Poljaki in Škoti so se razšli z neodločenim izidom 2:2, potem ko so Poljaki po začetnem vodstvu sredi drugega polčasa že zaostajali. A je Arkadiusz Milik izničil trud Stevena Naismitha in izenačil na 2:2.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo FOTO: Reuters

Zadnji dvoboj so igrali tudi v slovenski skupini E, Švicarji pa pričakovano niso imeli težav z malčkom San Marinom in so zmagali s 4:0, zadeli so Haris Seferović dvakrat (10., 24.), Blerim Džemaili (30.) in Xerdan Shaquiri (87.). Na lestvici je v vodstvu Anglija, naslednji slovenski tekmec, z vsemi devetimi točkami, po šest jih imata Slovenija in Litva, po tri pa zdaj Švica in Estonija. Madžari so se namučili s Ferci, izid pa je bil le 1:0, edini gol je dosegel Adam Szalai. Tudi Finci so doma ostali praznih rok, premagali so jih Romuni oziroma Bogdan Stancu, ki je dosegel oba gola za končnih 2:0. Enak končni izid je bil v Grčiji, kjer so poln izkupiček odnesli gostje iz Severne Irske, Jamie Ward in Kyle Lafferty pa sta bila strelca.

V edini dokončani tekmi skupine I je bil mož odločitve Cristiano Ronaldo, ki je že globoko v sodnikovem dodatku premagal danskega vratarja Kasperja Schmeichla za pomembne portugalske tri točke.

+1
Vsi komentarji na podaljšanje igralnega časa so neumni. obe ekipi ga lahko izkoristita!
darkangel31
15. 10. 2014 20.12
-2
spet lubusumni ko ronaldo dokazuje da je najboljsi medtem ko se revcki tolazijo z nastopom v finalu.no ja vecno drugi lessi
PD00X
15. 10. 2014 18.37
-1
Popolnoma nezaslužena zmaga Portugalske , Danska veliko boljša , CR celo tekmo neopazen , razen rumenega kartona in nekaj offsidov . Zmago podaril sodnik , ker po 5.minutnem podaljšku ni odpiskal konca tekme , ampak je iz neutemeljenih razlogov , samovoljno podalšal tekmo še skoraj za 2 min. , da so lahko Portugalci dali popolnoma neregularen gol . Fuj pa taka zmaga !!!
Trend01
15. 10. 2014 18.49
+2
Tr3p3c. Gol je padel v 94 min in 50 sekund. Najprej poglej in nato kritiziraj. Nato je tekmo podaljšal še za 2 minuti.
Trend01
15. 10. 2014 20.23
+3
PD00X
15. 10. 2014 21.03
+1
Res je padel gol tik pred iztekom 95. min, zato se opravičujem za ta del netočnega komentarja . Ob ogledu tekme sem bil namreč prepričan da je gol padel po 96. minuti .
Trend01
15. 10. 2014 21.17
+0
Ajd. Ni panike. Sam drugič prej poglej. :-) Ampak včasih ima človek občutek, da nekaterim uspe zadeti v zadnji minuti kot za šalo. En moj kolega dobro služi na ta račun. Zadnja minuta tekme lay rezultat.
MaunelNeuer
16. 10. 2014 00.54
-2
OD00X ti si samo ljubosumen ker je zadel CR7 ane ;) priznaj....tud Nemčija je imela več posesti žoge in več šans, ampak zmagala je Poljska ;)
+0
MESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
-15
Spet podaljški...tej punčki če ne dajo penala ji pa podaljšajo igro za 10 minut oz. dokler ne da gola...seveda govorim o punčki kristini...samo sodnika pogleda, sodnik pa ve kaj mu je storiti. :)
-10
O fali, fali. Pred dvema letoma proti Bayernu! Ne pravi se...........
fihner
15. 10. 2014 19.50
-1
Kako boli, kaj ne? Da ne govorim o Ramosu??
MaunelNeuer
16. 10. 2014 00.56
+1
vsak je že zgrešo penal, tud maradona pa zidane,....ampak ne tk pogosto kot messi ;)
novi25
15. 10. 2014 09.15
+8
Zakaj ste pr verdjosih prepovedal komentarje?!??!?!?! Golobarji !!!!!!!
darkangel31
15. 10. 2014 08.49
+38
ce portugalska ne bi mela v ekipi najboljsega igralca na svetu bi bla na rangu slovenije
paulista
15. 10. 2014 10.17
-29
najboljši igralec na svetu je igral finale svetovnega prvenstva letos....NEPRECENLJIVO ;)
Campeones34
15. 10. 2014 11.20
+5
Neprecenljiv je da so ga soigralci pripeljali do finala, ker če bi vsi igrali kot on od 1/8 finale dalje, bi se njihova pot končala v 1/8 finala
15. 10. 2014 11.23
-4
Men se zdi da je bolj neigral kot igral. Se vidi da ima v barci veliko pomoc.
+6
Solidna tekma obeh reprezentanc. Brez kakšnih presežkov. Obe reprezentanci z nekaj lepimi šansami. Edino kar si je vredno zapomniti je, da se tekma igra do sodnikovega zadnjega piska, kar je Ronaldo zopet dokazal! (Spet. Že 10-ič, 15, 20-ič?) Tokrat 5 sekund pred koncem tekme. Dobri živci. Sicer pa - lahko bi bilo tudi obratno. Če Portugalci premagajo v zaostali tekmi Srbe, se lahko povzpnejo na prvo mesto (nakljub sramotni gol razliki). Sicer je poleg tega gola včerajšnji večer zaznamoval gol v 94' Ircev proti "zopet osramočeni" Nemčiji in sramota na štadionu "Partizana". Lep dan.
borut30
+0
Trend01.....zanimivo, spet kasiraš minuse. Ha ha.....verjetno ker si Ronalda pohvalil :-)
Trend01
15. 10. 2014 09.21
-1
JBG. Morda pa mislijo, da je bila naj tekma leta? Ali pa da Nemci niso osramočeni ali pa, da je bil dogodek v Srbiji OK. He, he. Borut30 - zamisli si kako bi v Sloveniji zdrmali Katanca, če bi imel rezultate (v teh kvalifikacijah) kot Nizozemci, BiH, Nemci, Švicarji....Portugalci, Španci (delno) tudi. Fentali bi ga... P.s. - sem pa presenečen pri CR, da ima na družbenih medijih tako višjo popularnost kot ostali (FB 100 milijonov)
borut30
+7
Gol je dal Ronaldo in ne vem, kaj je tukaj spornega. Sicer pa zmaga Portugalske, ki je to zmago potrebovala. Čeprav z igro ne navdušujejo, se nekako pobirajo. Kvalifikacije so še dolge in igra Portugalske bo morala na višji nivo. Dobra igra Ronalda..... Sicer zakaj spet hejterske *babnce* skačete v luft, pa dobr....a ne morete enkrat, vsaj enkrat ostati tiho in nič komentirati. Res je že tečno to vaše nerganje....
Trend01
15. 10. 2014 07.56
+13
Nani se nikakor ne more vklopit z Ronaldom. Nikakor. Pa je dobil nekaj solidnih, dobrih žog. Čudno. Tu se vidi zakaj je iz Uniteda letel. V Mariboru "nas" je pa vrtel...
borut30
15. 10. 2014 08.27
+4
Res je...se strinjam. Nani se nikakor ne vklopi v koncept igre....V Mariboru je imel res dober dan, čeprav mislim, da je njegov čas minil. Iz Uniteda je letel z razlogom. Preveč nihanja v formi....z Ronaldom pa ne gresta skupaj. Seveda bodo nekateri tukaj spet skakali na Ronalda, vendar.....je še vedno najboljši član Portugalske. Kar je dokazal tudi včeraj. Brez forme soigralcev pa pač ne more zabijati tri gole. Nemci pa...zanimivo, kako so padli. Se mi zdi, da niti ni problem forma, ampak psihična blokada nekaterih igralcev. Vse preveč so lahkomiselno šli v tekmo in potem loviti rezultat. Kar je čudno za nemško ekipo, ki so vedno vse do potankosti izpeljali.
Trend01
15. 10. 2014 08.40
-1
Ma, tudi drugač lahko na Nemce gledaš. SP je ravno dobro minil. (še vedno pijačo na ta račun pijejo :-) Takoj so se začele ligaške in pokalne tekme in je nato/zato zmanjkalo na začetku prave motivacije. Ko se pa enkrat zadeva ustavi, je težko takoj nazaj na isti nivo igre priti. In še vsi dajo 100% + še malo zraven proti svetovnim prvakom. Sploh so pa letošnje kvalifikacije neverjetno rezultatsko čudno.
MM?
15. 10. 2014 13.18
+0
Nemci nimajo tako dolge klopi, kar se je kazalo že na svetovnem. So pa na SP imeli top začetno enajsterico, res uravnoteženo. Sedaj se pa zelo poznajo manjkajoči, upokojeni Lahm, Schweini, Reus, Özil.
MaunelNeuer
15. 10. 2014 03.22
+1
die Bayern, gledal sem posnetek tekme in morm rečt da je gol dal CR7, ti pa si še 1x poglej ker pomoje nisi vido lih najbolje
Definbahija
15. 10. 2014 00.39
-21
Gola sploh ni dal Pen aldo, ma vseeno je kriv za gol.