Nov spodrsljaj Atletica, Oblakova mreža ostala nedotaknjena

Madrid, 22. 04. 2018 23.08 |

Madridski Atletico je v 34. krogu španskega prvenstva na domačem stadionu gostil Betis, po slabi predstavi na zadnji tekmi proti Real Sociedadu pa varovanci Diega Simeoneja tudi tokrat niso navdušili z igro (0:0).

Varovanci Diega Simeoneja tudi tokrat niso navdušili z igro
Varovanci Diega Simeoneja tudi tokrat niso navdušili z igro FOTO: AP

Potem, ko je Real Sociedad s trojčkom zadetkov dodobra opustošil mrežo slovenskega vratarja Jana Oblaka, so navijači rdeče-belih iz Madrida upali, da bodo 'atleti' tokrat le prišli do novih treh točk, s katerimi bi ohranili zadostno prednost pred tretjeuvrščenim mestnim tekmecem Realom. Vendar pa četa Diega Simeoneja tudi tokrat ni blestela. Na Wandi Metropolitano je gostoval Betis, ki je v prestolnico po nizu zmag pripotoval z veliko samozavestjo. Nogometaši s Seville so imeli žogo v svoji posesti večji del tekme, štirikrat pa jim je uspelo s strelom na vrata ogroziti mrežo Oblaka. Na drugi strani so 'atleti' imeli nekaj nevarnih priložnosti, v 48. minuti bi lahko domače v vodstvo povedel Victor Vitolo, ki pa je bil pri zaključnem strelu nenatančen, priložnost pa se je izmuznila iz rok tudi Kokeju. Strel z roba kazenskega igrišča je zatresel prečko. Tekma se je končala brez zadetka, Oblak tako še naprej ostaja vodilni v boju za prestižno Zamoro, kljub temu pa bodo varovanci Diega Simeoneja slab teden skušali čim prej pozabiti.