Oblak spet ohranil mrežo nedotaknjeno

Madrid, 07. 04. 2015 20.10 |

V tekmi 30. kroga španske Primere Division sta se na stadionu Vicente Calderon pomerila madridski Atletico in Real Sociedad iz San Sebastiana. Aktualni španski prvaki, za katere je zaneseljivo branil slovenski vratar Jan Oblak, so slavili z 2:0.

Jan Oblak odlično izkorišča priložnost po poškodbi Miguela Angela Moye.
Jan Oblak odlično izkorišča priložnost po poškodbi Miguela Angela Moye. FOTO: Reuters

Real Sociedad, ki ga vodi Otočan David Moyes, je na zadnjih štirih tekmah v Primeri Division dosegel 10 točk in je zato veljal za zahtevnega nasprotnika španskim prvakom. Vsaj pred tekmo na Vicenteju Calderonu. Možnosti gostov iz San Sebastiana za ugoden izid v Madridu pa so hitro usahnile, saj so aktualni prvaki že po desetih minutah povedli z dvema goloma prednosti. Prvi zadetek so si v drugi minuti Baski zabili kar sami, drugega pa je dosegel francoski reprezentant Antoine Griezmann. To je bilo tudi odločilno obdobje dvoboja, saj se rezultat do konca tekme ni več spremenil in Atletico je zabeležil nove tri točke v boju za vrh španskega prvenstva, Slovenec Jan Oblak, ki je bil v vratih aktualnih prvakov spet zelo zanesljiv, pa je nepremagan že 418 minut. Pohvalno.

+1
fant je še zelo mlad, posebej za golmana, samo naj pridno nabira minute, počasi napreduje. Če ga bo spremljala sreča bo bil eden boljših na svetu. njegovo postavljanje pred golom je na vrhunskem nivoju. za člansko ekipo je debitiral pri 16 letih in že takrat je zgledal kot "gazda na golu" v naši ligi.
kvaternik
08. 04. 2015 19.35
+3
Handa izgublja tudi v Italiji. Oblak je eden najbolših vratarjev na svetu, manka mu edino minutaža. Tisti reprezentant, ki noče, ki ne zna himne, ki kima z glavo, nima kaj iskat v neki reprezentanci. Srečko. Na potezi si.
Nick031
09. 04. 2015 00.55
Handa ima vseeno upravičeno prednost pred Oblakom. Veliko več pomembnih tekem ima za sabo. izkušenj. v italiji je definitivno najboljši med neitaljanskimi golmani.
SajmnSays
10. 04. 2015 10.19
handa je med najboljšimi golmani nasploh...
+9
BRAVO !!! Še tako naprej,pa se bodo sponzorji še tepli za njega ....
mmickica
08. 04. 2015 13.48
+22
Bravo Oblak! Upam, da bo obdržal mesto, ko se vrne Moya, čeprav dvomim!
bobrock46
09. 04. 2015 08.30
Glede na formo pristaši Reala upamo da bo branil Moya
pompa
08. 04. 2015 13.05
+20
Handanoviču svaka čast,ampak Oblak je trnutno naš najboljši golman,odlično brani,zna igrat z nogo,kar je v modernem nogometu nuja,in še povrh tega je mlad.Zato mi je že dovolj tega poslušanja,je mlad,ni še zrel,bo že prišel njegov čas.Handa častno se umakni in dej prostor mlajšemu in boljšemu
jackson200
08. 04. 2015 14.52
+12
SajmnSays
08. 04. 2015 15.52
+13
se strinjam...handa je izkušenejši plus panter pr penalih...
Kun_Aguero
08. 04. 2015 18.13
-5
oblak ima več iskušenj pri 22 od sarme: oblak je branil v finalu lige evropa, osvojil enega večjih prvenstvenih naslovov, branil v četrtfinalu lige prvakov...handanovič nikoli branil v ligi prvakov, nikoli osvojil naslov prvaka v večji ligi
random..slo
08. 04. 2015 18.44
+9
A ni to zakon, da imamo v reprezentanci 2 zelo dobra vratarja, za katera se moramo kregati (v dobrem smislu), kdo bi igral.
dn?
09. 04. 2015 07.30
Kun pa ti si tak brezveznik da je men hudo, čeprav tudi jaz nimam dost pojma, pa vseeno vem da je srečko najboljši selektor in on že ve koga postavit za prvega vratarja reprezentance.
ladovan
08. 04. 2015 12.40
+12
Vsaka cast janu pri svojih letih ima za sabo finale evropske lige upam da bo meu letos tut finale lige prvakov skratka jan je zivi dokaz da ce si v zivlenju potrpezljiv in vztrajen pri sebi bos prisel dalec