Oblakov Atletico uspel nadoknaditi zaostanek proti Gironi tudi brez izključenega Griezmanna

Girona, 19. 08. 2017 16.44 |

Vse tekme španskega prvenstva tako v Primeri Division kot v nižjih ligah so se oziroma se bodo začele z minuto molka v čast žrtvam terorističnega napada na sloviti La Rambli v Barceloni. Tako je bilo tudi v Gironi, kjer je gostoval madridski Atletico našega vratarja Jana Oblaka. Slednji je prejel kar dva gola, vendar so gostje le prišli do točke (2:2).

Jan Oblak in Diego Godin
Jan Oblak in Diego Godin FOTO: AP

Stadion Municipal de Montilivi je gostil obračun med domačo Girono in Atleticom iz Madrida. Domače moštvo je že v prvem polčasu pokazalo svoje zobe, pod oba zadetka se je podpisal Christian Stuani, ki je s tem dodobra presenetil gostujoče navijače. Slednji so še hujše razočaranje doživeli ob odhodu Antoineja Griezmanna, ki je zaradi dveh rumenih kartonov in nešportnega obnašanja moral predčasno zapustiti zelenico. Zato pa sta ob koncu drugega polčasa za veselje gostov poskrbela Angel Correa in Jose Maria Gimenez, ki sta z zadetkoma Atletom zagotovila vsaj točko na uvodu v sezono.

Girona - Atletico Madrid 2:2 (2:0)
Stuani 22., 25.; Correa 78., Gimenez 85.
RK: Griezmann 67./Atletico