Odločitev o tekmi Srbija - Albanija v petek

Nyon, 23. 10. 2014 15.42 |

Disciplinska komisija odbor Evropske nogometne zveze (Uefa) bo odločitev o kvalifikacijski tekmi za Euro 2016 med Srbijo in Albanijo, ki je bila v Beogradu 14. oktobra zaradi izgredov na igrišču in tribunah po 42 minutah prekinjena in nato odpovedana, sporočil v petek in ne v četrtek, kot je bilo sprva predvideno.

Kvalifikacijska tekma za uvrstitev na nogometno evropsko prvenstvo leta 2016 med Srbijo in Albanijo je bila po 42 minutah prekinjena zaradi izgredov na igrišču in tribunah. Disciplinska komisija Uefe mora preučiti veliko dokumentacije, ki sta jo po incidentu na kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2016 priložili obe vpleteni strani, zato so odločitev preložili za en dan. Uefa srbski zvezi očita slabo organizacijo, navijaške izgrede, prižiganje pirotehničnih sredstev, metanje predmetov na igrišče in vdor navijačev, albanski pa politični navijaški incident in zavrnitev zahteve po nadaljevanju tekme.

Kvalifikacijska tekma med Srbijo in Albanijo je bila prekinjena ob koncu prvega polčasa. FOTO: Reuters