Pirlo onstran Atlantika

New York, 27. 07. 2015 12.05 |

Nekdanji nogometaš Juventusa Andrea Pirlo je sinoči prvič oblekel dres New York Cityja na uradni tekmi. Pomerili so se z ekipo Orlanda. V igro je vstopil s klopi in prisustvoval spektaklu na katerem je padlo kar osem golov.

Andrea Pirlo je začel novo nogometno dogodivščino onstran Atlantika. V pomembnem obračunu za uvrstitev v končnico ameriškega prvenstva se je njegov New York City pomeril z Orlandom in slavil s 5:3. Dva zadetka za nogometaše z Mannhatna je dosegel David Villa, nekdanji zvezdnik Valencie in Barcelone.

Andrea Pirlo je hitro postal ljubljenec pirvržencev New York Cityja.
Andrea Pirlo je hitro postal ljubljenec pirvržencev New York Cityja. FOTO: Reuters

Šestintridesetletni Italijan je v igro vstopil v 56. minuti in ob vsakem dotiku z žogo požel ovacije 32 tisoč glave množice. "Bilo je odlično, saj sem opazil, da si me navijači želijo videti igrati. Ko sem stopil na zelenico, sem bil navdušen nad aplavzom. Cenim to. Bilo je zelo čustveno," je povedal po tekmi in oznanil, da bo po daljšem obdobju treninga še bolj pripravljen za igro.

Med strelce se ni vpisal, si je pa proti koncu tekme prislužil rumen karton. Možnost za izenačenje na 4:4 je v končnici tekme zapravil zvezdnik Orlanda Kaka. Kazen je sledila v 93. minuti, ko je hiter protinapad izkoristil Mix Diskerud. Ekipa New York Cityja je z zmago na lestvici vzhodne konference prehitela ekipo Orlanda in zaseda 7. mesto. V končnico pelje prvih šest mest.