Pokal Slovenije: Prednost Celja, Olimpije in Gorice po prvih tekmah

Zavrč, 22. 10. 2014 16.39 |

Na prvi četrtfinalni tekmi nogometnega pokala Slovenije je Celje opravilo polovico dela za preboj v polfinale. Celjani so gostovali pri Zavrču in zmagali s 3:2, derbi med Domžalami in Olimpijo je dobila slednja z 1:0, primorski obračun pa je doma dobila Gorica, ki je odpravila Luko Koper s 3:1.

Na sporedu so prve tekme četrtfinala Pokala Slovenije. Prva je bila na sporedu tekma med Zavrčem in Celjem, ki so jo dobili celjski gostje s 3:2. Gostje so povedli v 17. minuti prek Andraža Žureja, Toni Datković je v 43. minuti izid izenačil, v drugem polčasu pa so Celjani prek Tilna Klemenčiča v 55. in Sunnyja Omoregieja v 75. minuti prišli do prednosti s 3:1, končni izid je v postavil Jure Matjašič v 77. minuti.

Na drugi tekmi, primorskem prvoligaškem derbiju, so Novogoričani svojo nalogo na domačem igrišču dobro opravili, saj so si pred povratnim obračunom priigrali zajetno prednost. Gostitelji so povedli s 3:0 po zadetkih Luke Majcna v 37. minuti, Simoneja Napolija v 47. in Alessia Innocentija v 56. minuti, medtem ko je nekaj upov pred povratnim obračunom kanarčkom vzbudil Mitja Lotrič v 64. minuti.

Na derbiju dneva si je Olimpija v gosteh proti Domžalam priigrala ugodno izhodišče pred povratnimi tekmami. Vodilna ekipa državnega prvenstva je izgubila po zadetku Arisa Zarifovića v 34. minuti, ko je zadel z glavo po podaji iz kota. Sicer pa sta imeli obe ekipi ob koncu tekme lepi priložnosti za spremembo rezultata, obe v 85. minuti. Najprej je na domžalski strani z glavo streljal Nemanja Maksimović, na golovi črti pa je odbil Boban Jović, nato pa je na drugi strani, prav tako s strelom z glavo, Andraž Šporar zadel prečko.

Celjani so na prvi tekmi pokalnega četrtfinala premagali Zavrč.
Celjani so na prvi tekmi pokalnega četrtfinala premagali Zavrč. FOTO: Miro Majcen