Pokal Slovenije: Domžale izločile Olimpijo

Ljubljana, 28. 10. 2014 19.49 |

V polfinale slovenskega pokalnega tekmovanja se je kot prvo uvrstila ekipa Domžal. Na povratni četrtfinalni tekmi so Domžalčani v Stožicah s 3:1 premagali Olimpijo in se s skupnim izidom 3:2 prebili v naslednji krog. Pričakovano so napredovali tudi Mariborčani.

Nogometaši Domžal so prvi polfinalisti pokala Slovenije. Potem ko so prvo tekmo na svojem igrišču izgubili z 0:1, so v Stožicah na povratnem obračunu slavili s 3:1. Domžalčani so pred približno tisoč gledalci v Stožicah hitro prišli do prednosti, saj je v osmi minuti po kotu s strelom z glavo zadel Uroš Korun, deset minut za njim pa je po podaji Benjamina Morela Nemanja Maksimović, tudi z glavo, povišal na 2:0. Že v prvem polčasu so gosti praktično odločili polfinalista, saj je Darko Zec v 41. minuti povišal na 3:0. Po prostem strelu Erika Janže z leve strani je Marko Vukčević z glavo slabo odbil žogo, ta je pristala pri Zecu, ki je v slogu napadalca iz prve zadel nasprotni kot tekmečevih vrat. Čeprav so Domžalčani zadnjih 15 minut igrali brez izključenega Kenana Horića, je Ljubljančanom do konca tekme uspelo le kozmetično popraviti izid, v 82. minuti je po podaji Filipa Valenčiča z desne strani na 1:3 znižal Miran Burgić po strelu z glavo.

Državni prvaki so odigrali zaostalo tekmo drugega kroga, Luka Zahović je hitro poskrbel za prednost državnih prvakov in lanskih finalistov v 25. minuti, kar je bil tudi odločilni gol v obračunu.

+4
pri 24 ste tak glupi da neveste da nebo povratne tekme z Radomljami.To je bil osmina finala ne pa cetrt finale ki se igra na dve tekmi.Vasi novinarji se naj raje bavijo z politiko
lenoritis86
29. 10. 2014 08.48
+3
Olimpija igra nogomet iz leta 1911......zdaj končno razumem to letnico v grbu! Olimpija 1911
+10
Jaz ne razumem ko eni pišejo -ljubljančani igrajo v Mariboru,ja pa naštejte mi jih koliko jih je,vsaj nekaj ampak tisti ki so iz kranja -to ni ljubljana!!!.Tisti ki pa so iz ljubljane pa se vprašajte zakaj so raje v Mariboru kot v Ljubljani?Odgovor je jasen!!!Tukaj je denar in redne plače v olimpiji obljube in banane!!!Zakaj omladič ne igra?Pa ne more živeti od banan in obljub!!!!
štajerc55
29. 10. 2014 07.32
+1
Nevem kaj vam je na oni strani Trojan ?? MB je komaj zmagal Radomlje hromite in kaj je delal Celzi včeraj je s 4 ligašem komaj zmagav z avtogolom par minut pred koncem !!!!!!!!!!!!! ej res ste stručkoti v Lj
ANTIŽABAR89
29. 10. 2014 06.38
+8
polfinale je samo za najboljše ekipe v 1 SNL kar pa bežigrad 2005 zagotovo ni tako da zaslužena zmaga domžal. Se vidimo v polfinalu ;)
+3
sramota!!! hahahahahah pa še kakšna sramota je žabec otročji ;)
nets372
29. 10. 2014 08.18
+6
Z najboljšim niti igrali niso -najboljši bo spet dvignil pokal-MARIBOR!!!!
+5
Malo sem presenečen... nekaj gledalcev se je vrnilo v Ljubljano in pričakoval sn bolši odpor žabic.... ne vem no... mi pa lagano sportski.... po današnjem razpletu bodo morali še dosti delat v Ljubljani da bodo zagotovili Evropo... ostali tekmeci nebodo nič podarili... v soboto pričakujem violice kot je treba... pridemo na tri pike .. spomladi pa itak vsi hočete nočete... veste kaj sledi... ko nebomo meli Evrope.. realno gledano, ampak upam da se motim kot lansko leto ko smo šli malo v Sevilijo pogledat... pa itak razstavimo Slovenski nogometni prostor... pa ne zdaj pisat ni nobenega Mariborčana zraven.. poglejte Real kolko ma domačih igralcev.... ne bit jezni da nam je z delom ratalo in lahko kupimo vse , in si vsak ki zna nekaj v fuzballu naredit v Sloveniji želi prestopa v sveti klub!!! EN KLUB ENA ČAST!!! Lep pozrav
borut888
28. 10. 2014 23.40
-5
hehe zanimivo kako se veselijo Štajerci zmage močvirniške ekipe Domžal, hja sej jih je treba razumet tudi njihova sveta ekipa je po igralcih ljubljanska.
glej ovega
28. 10. 2014 23.56
+7
ti še kar vstrajaš z tvojimi Lj v mariboru a..zadeva pa štajerc Zahovič in ne tvoje žabice ;)
borut888
28. 10. 2014 23.58
+0
Stajerci007
29. 10. 2014 00.58
+7
šteje grb na dresu....nismo mi krivi da vsi ki kaj znajo igrajo pri nas... ki bi bla Real pa Barca če bi na to gledala....mimo grede..Španci ne premorejo Portugalcev v večini kot mi naše južne sosede... tolko o tem
KOdOvce
29. 10. 2014 12.59
+2
Borut prideš ti tud k nam? Mamo plače, pa igro tudi. Smo tudi v ligi prvakov. cmok cmok muca mala zelena.
2maribor2
28. 10. 2014 22.33
+9
Tak mimogrede Maribor nebo igral povratne s Radomljami ker je bila to zaostala tekma 2 kroga kjer je samo ena tekma......... Naslednja pokalna tekma je Krka-Maribor
stanon1k 1
28. 10. 2014 22.24
+5
Je be se nam za rezultate, mi smo se prisli samo zajebavat!!
glej ovega
28. 10. 2014 22.15
+7
Boooruuut muca jezik papala? S5 eno leto brez vsega..ni pokala,nebo naslova..o5 nic :))
borut888
28. 10. 2014 23.34
-5
Raje se ukvarjaj z odličnimi predstavami vijoličnih Ljubljančanov.
glej ovega
+2
še Ljubljančani raje igrajo v MB kot Ljubljani :D toooooo
šmajser1
28. 10. 2014 22.06
-2
CESTITKE MARIBOR ZA ZMAGO!!!MARIBOR SAMPION!!!MELJEMO!!!
šmajser1
28. 10. 2014 22.05
+1
HEHE....KI SI ZAJ BORUTEK???????KI SIIIIIIII???TAKO GLASN KAKO BO OLIMPIJA NEVEM KAJ VSE LETOS OSVOJILA!BUAAAAAK....HEHE....SAME LAPE SO VAS .....SICER BI PA PRIVOSCO OLIMPIJI,DA PRIDE SPET MALO PROTI VRHU...SAMO KOT ZGLEDA STE SE SVETLOBNA LETA ODDALJENI DO KAKSNIH VIDNIH REZULTATOV!!!TO JE REALNOST!!PA VASI "LJUBLJANSKI TALENTI",KI JIH JE BOJDA ZA CELO ARMIJO,KI TE SO ZAJ???CCCC
rg24
28. 10. 2014 22.35
-1
borut888
28. 10. 2014 23.38
-1
V petek vas bodo Domžale izločile iz borbe za naslov v kateri bosta ostali samo še dve močvirniški ekipi.
glej ovega
28. 10. 2014 23.59
+5
borutek zakaj misliš da je pri MB danes igrala bol al manj rezervna klop? šparajo ta boljše za naslov..
soba666
29. 10. 2014 03.13
+2
devede
28. 10. 2014 20.45
+16
Jutri vrnem letno karto!S priporočeno posto!Sramota kaksen odnos do kluba,ki jim daje kruh imajo igralci!