VIDEO in FOTO: Džafić: Kontakt je bil, priznam ...

Ljubljana, 27. 02. 2013 17.46 |

Moštvi Olimpije in Maribora sta se na stadionu Stožice pomerili na prvi četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije. Gostitelji so povedli z 1:0, a se je Maribor na koncu veselil zmage s 3:1. Odločilna je bila 83. minuta tekme, ko je vratar Olimpije Džafić dobil rdeči karton, Mezga pa je izkoristil enajstmetrovko za vodstvo z 2:1.

Prva tekma četrtfinala Pokala Slovenije bi morala biti odigrana že v soboto, a jo je glavni sodnik zaradi močnega sneženja po 25 minutah prekinil, rezultat je bil 0:0. Tako je Nogometna zveza Slovenije (NZS) določila, da bo prva tekma na vrsti danes, povratna tekma pa bo na sporedu 6. marca v Ljudskem vrtu. V pokalnem tekmovanju so si polfinale že jeseni priigrali Triglav, Aluminij in Celje.

Na razmočenem igrišču sta bili ekipi razpoloženi za igro, ki se je razživela v drugem delu prvega polčasa. V 25. minuti strel Valenčiča z razdalje, a je vratar Maribora Handanović žogo zanesljivo ujel, v 27. minuti je do strela po napaki Rajčevića prišel Šporar, vendar je žoga zletela mimo desne vratnice. Nato pa dve priložnosti za Maribor, v 31. minuti je do strela prišel Mertelj, a je njegov strel v kot odbil Džafić, v 37. minuti pa je vratnica rešila Olimpijo po strelu Cvijanovića. V 44. minuti pa strel Baskere iz neposredne bližine gola, a je Handanović pravočasno stekel iz gola in odbil žogo. To je bila zadnja priložnost v prvem polčasu, ki se je končal brez golov.

Vratar Džafić je dobil rdeči karton v 83. minuti, Mezga je iz enajstmetrovke zadel za vodstvo z 2:1. FOTO: Damjan Žibert
V drugem polčasu je že v 49. minuti izjemno priložnost zamudil Smrekar, ki se je sam znašel pred Džafićem, a je slednji dobro posredoval, na drugi strani je Omladič v 54. minuti streljal mimo gola. Nato pa izvrstna akcija Omladiča v 61. minuti, ko je lepo potegnil do roba kazenskega prostora in z natančnim strelom premagal Handanovića za vodstvo z 1:0. V 66. minuti je v igro vstopil Tavares namesto Smrekarja, v 67. minuti pa nova priložnost za zelene, streljal je Šporar. V 69. minuti je sledilo izenačenje, Mezga je s strani streljal v dolgi kot Džafičevega gola in z lobom zadel preko ljubljanskega vratarja za izenačenje na 1:1. V 74. minuti je Tavares zadel prečko. V 83. minuti je Skomina dosodil enajstmetrovko ob prekršku vratarja Džafića nad Beričem. Ob tem je Džafić dobil rdeči karton in je moral z igrišča, ker pa je trener Olimpije Razdrh že opravil vse tri menjave, je moral v gol kar Delamea, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Mezga. V zaključku tekme je gol v 90. minuti iz neposredne bližine dosegel še Rajčević za visoko zmago Maribora s 3:1. Glavni sodnik na tekmi je bil Damir Skomina.
Tribune navijačev ob pokalnem derbiju v Stožicah.