Polfinale pokala: Koper z igralcem manj presenetil Domžale

Koper, 14. 04. 2015 19.22 |

Nogometaši Kopra so v prvi tekmi polfinala slovenskega pokala na Bonifiki danes premagali Domžale z 1:0. Edini gol je v peti minuti dosegel Ivica Guberac, ki je še pred koncem polčasa dobil drugi rumeni karton in je predčasno končal tekmo.

Ivica Guberac
Ivica Guberac FOTO: Damjan Žibert

Ivica Guberac je dosegel šele prvi zadetek v letošnji sezoni pokalnega tekmovanja. Kapetan Kopra je v prvenstvu sicer zabil dva gola in vknjižil še eno podajo. A Koprčani so danes zmagali z igralcem manj v ekipi, saj je Guberac zaradi dveh rumenih kartonov v 32. minuti moral predčasno z igrišča.

Luka Koper, zmagovalka pokala v sezonah 2005/06 in 2006/07, je na poti do polfinala izločila Tabor iz Sežane ter Gorico, Domžale, pokalni prvak v sezoni 2010/11, pa Šmartno 1928, Triglav in Olimpijo.

V sredo bo na sporedu še druga polfinalna tekma, v Ljudskem vrtu bosta igrala Maribor in Celje. Povratni tekmi bosta 21. in 22. aprila. Maribor, pokalni prvak v sezonah 1991/92, 1993/94, 1996/97, 1998/99, 2003/04, 2009/10, 2011/12 in 2012/13, je do polfinala izločil Kalcer Radomlje in Krko, Celje, prvak v sezoni 2004/05, pa Roltek Dob, Zarico Kranj in Zavrč.

Koper – Domžale 1:0 (1:0)