Pomembna slovenska vloga: Iličić zabil dva, Kurtić pa podal

Firence, 03. 05. 2015 18.16 |

V tekmi 34. kroga italijanske Serie A sta se v Firencah pomerila domača Fiorentina in Cesena. Gostitelji se krčevito borijo za mesta, ki v naslednji sezoni zagotavljajo nastop v mednarodnem tekmovanju, zato je za vijoličaste vsaka tekma zelo pomembna. Proti Ceseni so slavili s 3:1.

Josip Iličić je v finišu sezone ujel pravo strelsko formo.
Josip Iličić je v finišu sezone ujel pravo strelsko formo. FOTO: Reuters

Pri zmagi Fiorentine sta imela pomembno vlogo tudi oba Slovenca, ki nastopata za klub iz Firenc. Josip Iličić je ob koncu sezone očitno ujel pravo formo. Slovenski reprezentant je pred dnevi dosegel mojstrski zadetek iz prostega strela na tekmi proti Juventusu, ob zmagi Fiorentine proti Ceseni pa prispeval kar dva gola. Prvega je po pol ure igre dosegel iz najstrožje kazni, drugega pa že nekaj minut po prvem, ko je na semaforju že pisalo 2:0 za gostitelje. Kranjčan je igral do 82. minute. Njegov reprezentančni kolega Jasmin Kurtić, ki je odigral celo tekmo, se je izkazal z asistenco za zadnji gol na tekmi.