Pokali: Guardiola jokal po dramatičnem slovesu, zmagovito odšel tudi 'Ibra', Juve trepetal za naslov

Rim, Berlin, Pariz, 21. 05. 2016 21.39 |

Bayern se je v finalu nemškega pokala veselil potrditve dvojne krone, Josep Guardiola pa je po pravi drami s klopi rdečih odšel z zmago nad Borussio Dortmund (4:3). V Parizu je francoski derbi tudi tokrat pripadel Paris Saint-Germainu (4:2). Zlatan Ibrahimović odhaja s tremi naslovi. Italijanski pokal Juventusu.

Guardiolo so po koncu tekme premagale solze.
Guardiolo so po koncu tekme premagale solze. FOTO: AP
Zlatan Ibrahimović je zabil dva zadetka (enega z enajstih metrov) in se z novim naslovom poslovil od Paris Saint-Germaina. PSG je bil v finalu francoskega pokala prepričljivo boljši od največjega tekmeca Marseilla (4:2) in spet osvojil trojno krono. Ibrahimović se od Pariza poslavlja s 156 zadetki v štirih sezonah.

Douglas Costa je z zmagovito enajstmetrovko prinesel Josepu Guardioli zadnji naslov na klopi Bayena, preden se bo Katalonec v skladu z napovedmi preselil k Manchester Cityju. To je druga trojna krona v treh sezonah, kolikor jih je nekdanji strateg Barcelone preživel na Allianz Areni, kjer pa se ga bojo spominjali predvsem po neuspešnih naskokih na Ligo prvakov. Toda v Berlinu je navijačem v München poslal zadnje darilo, na katerega so morali rdeči čakati več kot 120 minut. Zadetkov na derbiju z Borussio Dortmund ni bilo v rednem delu in niti v podaljšku, nato pa sta Sven Bender in Sokratis Papastathopoulos oba zapravila svoji enajstmetrovki na začetku "loterije". Roman Bürki, ki je na robu regularnosti skakal daleč s svoje črte, je uspel Dortmund vrniti v igro po obrambi obupnega poskusa Joshue Kimmicha, toda Bavarci so bili do konca natančni in Dortmundu zadali še četrti zaporedni poraz v finalih.

Ekipa Thomasa Tuchla rivalom z juga ni dovolila veliko priložnosti v slogu Atletico Madrida, ki je Bavarce ustavil v polfinalu Lige prvakov. Bayern je imel prednost v posesti, Franck Ribery in Robert Lewandowski pa sta zapravila lepi priložnosti. A še večjo je zastreljal Pierre-Emerick Aubameyang pet minut pred iztekom rednega dela, ko je Gabonec na robu prepovedanega položaja po podaji s strani zgrešil z vsega nekaj metrov. Dortmund je pred koncem ostal tudi brez branilca Matsa Hummelsa, ki mu pred napovedano selitvijo (oziroma povratkom) v Bayern ni uspelo ugnati bodočih delodajalcev. Ti so se veselili na berlinski zelenici in Guardiolo v Manchester poslali s še enim naslovom.

Vse po starem tudi v Italiji, kjer je Juventus po dolgi pokalni suši osvojil še svoj drugi zaporedni naslov v Coppi Italii in v rimskem finalu malce srečno ugnal starega rivala AC Milan (1:0). Alvaro Morata je pred koncem prvega dela podaljška vstopil s klopi in zadel po vsega nekaj sekundah, ko je sprejel podajo s strani in zadel po tleh ob vratnici Gianluigija Donnarumme. Ta je imel manj dela od kolega na drugi strani Neta, ki je bil z obrambo belo-črnih do konca na hudih preizkušnjah. Davide Calabria bi lahko s praktično zadnjim strelom podaljška poskrbel celo za enajstmetrovke, a z roba kazenskega prostora meril za las mimo vratnice že premaganega Brazilca. Milančani so po padcu Keisukeja Honde že nekaj minut prej zahtevali najstrožjo kazen, toda nov naslov je romal v vitrine ekipe iz prestolnice Piemonta. Za tiste najbolj privoščljive navijače je bila zmaga še slajša zaradi dejstva, da je Milan ostal brez nastopov v Ligi Evropa tudi v prihajajoči sezoni.