Porto odpustil trenerja Peseira, ker ni osvojil nobene lovorike

Portugalski prvoligaš FC Porto je sezono 2015/16 sklenil brez lovorike, zato so se v klubu odločili, da prekinejo sodelovanje s trenerjem Josejem Peseiro.

Jose Peseiro
Jose Peseiro FOTO: AP

Novico so v klubu potrdili, za najresnejšega naslednika 56-letnega Joseja Peseire pa po poročanju medijev velja nekdanji trener nogometašev Valencie Nuno Espirito Santo.

Peseiro je v klub prišel januarja in na krmilu kluba zamenjal Španca Julena Lopeteguija. Sprva naj bi v klubu ostal sezono in pol. Zadnja lovorika je Portu ušla 22. maja, ko je izgubil pokalni finale s Sportingom iz Lizbone, v prvenstvu je ekipa osvojila tretje mesto, v Ligi prvakov je izpadla po prvem delu, v Ligi Evropa pa v osmini finala. Porto tako v svojih vitrinah nima novega pokala že tri sezone.