Leicester brez Vardyja do ene najvišjih zmag sezone, pokal že na poti v osrčje Anglije

Leicester, Sunderland, 24. 04. 2016 17.44 |

Tudi brez prvega strelca Jamieja Vardyja je šlo, Leicester City je ob odsotnosti angleškega reprezentanta zanesljivo opravil z eno zadnjih ovir pred potrditvijo državnega naslova, Swansea Cityjem, ki so mu lisjaki zabili kar štiri zadetke (4:0). Arsenal z remijem pri Sunderlandu padel do četrtega mesta.

Nogometaši Leicestra proslavljajo po enemu od dveh zadetkov Lea Ulloe.
Nogometaši Leicestra proslavljajo po enemu od dveh zadetkov Lea Ulloe. FOTO: AP
Connor Wickham je s ključnim zadetkom v finale pokala FA odpeljal londonski Crystal Palace, ki je v nedeljo na Wembleyju ugnal mestnega tekmeca Watford (2:1). Nekdanji trener Harisa Vučkića pri Newcastle Unitedu, Alan Pardew, se bo lahko tako še tretjič v karieri potegoval za cenjeni pokal (kot trener), za katerega se bo Palace boril po zaslugi zadetka z glavo, ki ga Wickham dosegel po uri igre. Na Palace v finalu že čaka Manchester United, med strelci na nedeljski tekmi dveh rivalov iz južnega Londona pa sta bila še Yannick Bolasie in Troy Deeney.

Leicester City je na vrhu lestvice Premier League s tekmo več od prvega zasledovalca Tottenhama pobegnil na osem točk prednosti, potem ko je doma zanesljivo ugnal Swansea City. V dvoboju dveh italijanskih strategov Claudio Ranieri ni mogel računati na suspendiranega Jamieja Vardyja, toda prvega strelca je več kot primerno nadomestil Argentinec Leonardo Ulloa, ki je začel eno redkih tekem v tej sezoni in prispeval dva zadetka. Leicester zdaj čaka na odgovor Tottenhama, ob dobrih novicah bi se lahko lisjaki naslova veselili že čez nekaj dni. Na domači tekmi z velškimi labodi so modri povedli že po vsega desetih minutah, ko je Ashley Williams slabo izbijal, Riyad Mahrez pa je prestregel žogo in nato zadel z lepim strelom ob bližnjo vratnico. Po pol ure je stadion King Power spet eksplodiral: Daniel Drinkwater je s prostim strelom z levega boka v sredini zaposlil Ulloo, ki je z glavo žogo pospravil v malo mrežico. Federico Fernandez bi lahko takoj odgovoril, toda z nekaj metrov poslal strel z glavo čez prečko Kasperja Schmeichla. Nekdanji vezist Tottenhama Gylfi Sigurdsson je v zadnjih minutah polčasa zapretil Schmeichlu še s prostega strela, toda junak islandske zmage v Stožicah ni uspel ukaniti sina slovitega vratarja Manchester Uniteda Petra Schmeichla. Po uri igre je bilo v drugem polčasu vsega že praktično konec - Jeffrey Schlupp je po levi pobegnil v kazenski prostor, toda namesto strela iskal Ulloo, po bloku enega od gostujočih nogometašev pa je spet prišel do žoge in na drugi vratnici zaposlil Ulloo za lahek zadetek. Marc Albrighton je po "fliperju" v kazenskem prostoru postavil češnjo na vrh zelo sladke torte za domače nogometaše in navijače, ki lahko presenetljiv naslov državnih prvakov že "vohajo".

Pritisk na trenerja Arsenala Arsena Wengerja se je z remijem pri Sunderlandu še povečal (0:0). "Topničarji" so tudi matematično ostali brez možnosti za težko pričakovani državni naslov in za nameček padli do četrtega mesta na lestvici, kjer se jim počasi približuje tudi sveži finalist pokala FA Manchester United. Petr Čech je proti črnim mačkam, ki se borijo za obstanek, celo reševal točko po strelu Patricka van Aanholta, pred Londončane pa je odbrzel Manchester City.