Remi na derbiju Olimpije in Domžal, gostje izenačili v sodnikovem podaljšku

Ljubljana, 14. 04. 2018 16.54 |

M.G., T.Š.
165

V 27. krogu je bil na sporedu veliki derbi med Olimpijo in Domžalami. Obe moštvi sta to pomlad še neporaženi in zasedata vrh prvenstvene lestvice in tudi po derbiju ostajata brez poraza. Dvoboj se je končal brez zmagovalca (1:1), Olimpija je povedla v 1. polčasu, ob koncu tekme so gostje izenačili.

Iz 24UR: Pogovor z Arisom Zarifovićem po tekmi Olimpija - Domžale

Olimpija se je na derbiju kroga merila z Domžalčani, ki so na tretjem mestu lestvice, a so v primerjavi z vodilno ekipo prvenstva odigrali tekmo manj. Moštvo trenerja Igorja Bišćana spomladi še ni izgubilo, morebiten poraz bi lahko zapletel boj za vrh lestvice, Ljubljančanom pa bi se lahko približali prav Domžalčani, a je ostalo pri podobnem razmerju moči. Derbi se je končal z remijem (1:1), bodo pa lahko Mariborčani z morebitno zmago v Novi Gorici lahko še zmanjšali točkovni zaostanek.

Na tribunah se je zbralo približno 5000 gledalcev, trener Olimpije Bišćan je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Ivačič, Štiglec, Zarifović, Uremović, Apau, Tomić, Miškić, Čanađija, Davidson, Alves, Abass. Trener Domžal Simon Rožman pa je na igrišče poslal naslednjo postavo: Mulalić, Klemenčič, Melnjak, Širok, Dobrovoljc, Ibričić, Husmani, Vetrih, Ibraimi, Hodžić, Bizjak.

Na tribunah stadiona Stožice se je zbralo 5000 gledalcev, ki so videli dva gola. FOTO: Damjan Žibert
Prva nevarna priložnost na tekmi za Olimpijo je prinesla že vodstvo gostiteljem, gol je dosegel Ricardo Alves v 6. minuti tekme. V naslednji minuti pa lepa priložnost za izenačenje, po strelu Zenija Husmanija se je izkazal vratar Olimpije Ivačič.V nadaljevanju prvega polčasa malo priložnosti, Domžalčani pa so bili podjetnejši in imeli prednost v posesti žoge. V 28. minuti je v kazenskem prostoru padel Bizjak v kontaktu z Uremovićem, a se sodnik ni oglasil. V 31. minuti lepa priložnost za Senijada Ibričića, ki pa je iz sredine kazenskega prostora streljal čez gol. V 34. minuti je razpoloženi Alves zadel prečko iz dobrih 30 metrov, to je bila res lepa priložnost za Olimpijo. V 45. minuti pa je poizkušal še Miškić, a je bil vratar Mulalić na mestu, to je bila zadnja priložnost v prvem polčasu.

V drugem polčasu je prva do priložnost prišla Olimpija, v 49. minuti je zapretil Dino Štiglec. V nadaljevanju tekme redke priložnosti, pri Domžalah je v 75. z glavo streljal Shamar Nicholson, ki je v igro vstopil v 58. minuti, a je bil vratar Ivačič na mestu. NIk Kapun je v 82.minuti zamenjal Alvesa, to je bila prva Olimpijina menjava na tekmi. V zaključnih minutah so Domžale pritiskale proti golu Olimpije, a so zmaji dobro ustavljali njihove poizkuse. Najbolj nevaren je bil strel Melnjaka v 91. minuti, a se je izkazal ljubljanski vratar. V sodnikovem podaljšku, v 92. minuti, pa je veselje Domžalam prinesel Lovro Bizjak, ki je dosegel gol iz neposredne bližine in izid izenačil. To je bil končni izid srečanja.

Derbi v Stožicah med Olimpijo in Domžalami se je končala brez zmagovalca.
Derbi v Stožicah med Olimpijo in Domžalami se je končala brez zmagovalca. FOTO: Damjan Žibert

Domžalčani lovili absolutni rekord
Rumeni so lovili tudi rekordni niz 12 zaporednih zmag, ki je nedotaknjen že vse od krstne sezone državnega prvenstva. Moštvo Simona Rožmana je proti Triglavu vknjižilo še 11. zaporedno zmago, v Ljubljani pa je poleg pomembnih točk naskakovalo tudi izenačitev rekorda, a jim ni uspelo. So pa osvojili točko, čeprav je bilo videti, da so v izgubljenem položaju.